Porady

Szukasz sprzętu do remontu? Sprawdź, dlaczego wkrętarka Graphite to najlepszy wybór!

Szukasz sprzętu do remontu? Sprawdź, dlaczego wkrętarka Graphite to najlepszy wybór!

Budowa chatki letniskowej, remont poddasza w domu po dziadkach… Porządna wiertarko-wkrętarka Graphite sprawdzi się doskonale. I to nie są wcale słowa rzucone na wiatr, o nie. W niniejszym artykule postaramy się to udowodnić. Rozsiądź się więc wygodnie i przygotuj plany budowlane, bo już wkrótce prace ruszą pełną parą. Gotowy?

Producent elektronarzędzi Graphite

Na początku warto oczywiście poznać samą firmę. Tak naprawdę wkrętarka graphite to tylko jedno z wielu elektronarzędzi, które są w ofercie tego producenta. Dobrze jest więc spojrzeć na całe spectrum jego działalności. Być może dzięki temu znajdziesz dla siebie pełen  komplet maszyn. Zawsze dobrze jest kupić wszystko w jednym miejscu, prawda?

Ale do rzeczy! Graphite to POLSKA FIRMA o międzynarodowej renomie. Operuje na 40 rynkach zagranicznych, gdzie oferuje szeroki wachlarz narzędzi i elektronarzędzi do wszelakich celów. Graphite jest częścią Grupy Topex, której sukces opiera się przede wszystkim na solidności wykonywanych przez nią produktów. Owa solidność zaś nie byłaby możliwa bez ciągłego ruchu w stronę rozwoju kompetencji. W rezultacie sprzęt remontowo-budowlany Graphite może konkurować z zagranicznymi gigantami jak chociażby Bosch.

W ofercie marki można zatem znaleźć całą paletę elektronarzędzi. Wysokiej jakości wkrętarka to tylko wstęp tak naprawdę, ponieważ w oficjalnym sklepie producenta możesz kupić i frezarkę górnowrzecionową na przykład, jak i różnego typu szlifierki. Co więcej, firma ma w sprzedaży także wszystkie możliwe akcesoria, które pomagają dopasować dany sprzęt do każdego celu. Jeśli zaś uporasz się z remontem lub budową, będziesz mógł zająć się pielęgnacją podwórka, bowiem Graphite to także kosiarki elektryczne czy nożyce do żywopłotu. Ale dobrze, wróćmy już do tej wkrętarki…

Wkrętarka z płynną regulację prędkości obrotowej

Każdy sprzęt tego typu powinien być w miarę uniwersalny. Oznacza to, że można go dostosować do zaistniałych warunków pracy oraz materiałów, z których się korzysta. Mocowanie płyt karton-gipsowych, wiercenie w drewnie, tworzywach sztucznych, a nawet metalu – na placu budowy jest wiele potrzeb. W związku z tym konieczna jest możliwość regulacji obrotów maszyny. Wysokiej jakości wkrętarka graphite to sprzęt, w którym na pierwszym biegu maksymalna prędkość obrotowa wrzeciona wynosi 350 obr./min, podczas gdy na drugim biegu wartość ta może wzrosnąć do 1250. Jeśli chodzi zaś o wkręcanie miękkie, użytkownik może liczyć na maksymalny moment obrotowy 28 Nm. Wkręcanie twarde tymczasem może mieć miejsce nawet przy 44 Nm. 19-stopniowe sprzęgło odpowiada za regulację.

W praktyce oznacza to, że wkrętarkę firmy Graphite można wykorzystać do bardzo wielu celów i jednym takim narzędziem załatwić praktycznie każdą sprawę przy remoncie mieszkania czy budowie własnych mebli, chociażby. No bo dlaczego miałbyś tego nie zrobić? Ergonomiczny kształt rękojeści tej wkrętarki oraz jej stosunkowo niewielka waga sprawia, że to elektronarzędzie pewnie leży w dłoni nawet w trudnej pozycji pracy. Do tego wyposażone zostało w specjalny zaczep do zawieszenia na pasie monterskim oraz pasek przy rękojeści głównej, który jeszcze bardziej ułatwia pracę przy różnych obrotach i pozycjach. Stosowanie osprzętu natomiast też jest łatwe, a samozaciskowy uchwyt pozwala na korzystanie z elementów o średnicy od 0,8 do 10 milimetrów. To w zupełności wystarczy, aby zrobić własne meble do kuchni czy domku letniskowego. Powyższe parametry mogą się oczywiście nieco różnić w zależności od konkretnego modelu.

Hamulec silnika oraz wytrzymały akumulator

Zwarta konstrukcja wiertarko-wkrętarki zawiera automatyczną blokadę wrzeciona. Gwarantuje to elektryczny hamulec silnika. A jeśli chodzi o zasilanie, każdy klient ma do dyspozycji model sieciowy lub napędzany za pomocą akumulatora. W pierwszym przypadku jest możliwość korzystania z 520 W mocy. W drugim, siłą rzeczy, będziemy mieli słabszy napęd, aczkolwiek do większości zadań sprawdzi się w sam raz. To są baterie typu Li-Ion/1,5Ah, który potrzebuje tylko godziny do pełnego naładowania. Oczywiście akumulator jest w zestawie razem z wiertarką bezprzewodową.

Gwarancja na elektronarzędzia Graphite

Na koniec warto, a nawet trzeba wspomnieć, że zarówno każda wkrętarka graphite, jak i cały sprzęt z asortymentu tej firmy posiada aż 3-letnią gwarancję. Z twojego punktu widzenia powinno to oznaczać, że firma jest pewna niezawodności swoich elektronarzędzi. Co więcej, sprawa dotyczy wszystkich klientów i nie wymaga żadnych planów lojalnościowych ani nawet rejestracji. Kupujesz i pracujesz przez trzy lata bez obaw, że twój sprzęt się rozpadnie. Czy jakiś inny polski producent jest w stanie ci to zagwarantować?

Tak więc wiertarko-wkrętarka akumulatorowa czy wiertarki udarowe firmy Graphite stanowią nie lada gratkę dla wszystkich miłośników prac remontowo-budowlanych, własnej produkcji mebli, a nawet profesjonalistów. Ci zwłaszcza potrzebują niezawodności w każdych warunkach. 3-letnia gwarancja producenta to tak naprawdę tylko wisienka na torcie.

 

Similar Posts