Porady

Piec z podajnikiem na pellet – świetna alternatywa dla tradycyjnego ogrzewania.

Piec z podajnikiem na pellet – świetna alternatywa dla tradycyjnego ogrzewania.

W jaki sposób ogrzewać dom? Jak nie zanieczyszczać przy tym środowiska? Te pytania i wiele innych przewija się w rozmowach Polaków, którzy szukają alternatywy dla tradycyjnego ogrzewania na węgiel, które nie tylko jest szkodliwe dla powietrza, którym oddychamy, ale także niewygodne i niepraktyczne dla samych użytkowników.

Pellet – co to takiego?

Pellet nie bez przyczyny nazywany jest „zielonym węglem”, gdyż całkowicie może go zastąpić – co więcej, spalając go w zautomatyzowanym piecu o wysokiej klasie energetycznej jest paliwem o dużej wydajności. W wyniku spalania powstaje niewielka ilość popiołu. Pellet jako całkowicie naturalna biomasa, powstała w wyniku odpadu drzewnego, słonecznika czy słomy jest paliwem ekologicznym, a jego zaletą jest łatwość i czystość przechowywania, a także przyjemny, drzewny zapach unoszący się z kotłowni.

Zautomatyzowany piec na pellet to oszczędność czasu i pieniędzy.

Ponieważ jesteśmy coraz bardziej zabiegani, a dom chcemy traktować jako miejsce odpoczynku, warto zastanowić się nad kupnem kotła, który jest w pełni zautomatyzowany. Znany producent kotłów – firma Metalteres w swojej ofercie posiada piec na pellet z serii Eco Pell, którym możemy zarządzać z dowolnego miejsca na ziemi. Dzięki specjalnym sterownikom możemy wybierać żądaną temperaturę dla pięciu różnych pomieszczeń, a także wyłączać i włączać piec. Automatyzacja przejawia się także podczas załadunku paliwa oraz dotyczy samego czyszczenia pieca. Takie rozwiązania to oczywiście wygoda dla użytkowników, ale także oszczędność w domowym budżecie.

Wybieraj renomowane firmy z możliwością serwisowania.

Ponieważ zakup kotła to wybór na wiele lat, należy upewnić się, czy producent oferuje nam na niego dłuższą gwarancję, a także służy pomocą zarówno w montażu, jak i w serwisowaniu.  Taką kompleksową usługę zapewnia wspomniana wyżej firma Metalteres, której wykwalifikowany personel oferuje montaż w domu klienta (do 50 km od siedziby firmy), a także szkolenie  mające na celu poznanie funkcjonalności pieca, a także aplikacji sterującej nim.

Biorąc pod uwagę zarówno pozytywny wpływ na środowisko, a także funkcjonalność, ogrzewanie na pellet to świetna alternatywa dla tradycyjnego ogrzewania i warto rozważyć zakup pieca z podajnikiem na pellet jeśli jesteśmy na etapie zmiany kotła lub rozpoczęliśmy budowę nowego domu.

 

 

Similar Posts