Meble

Stół drewniany w nowoczesnym wnętrzu

Stół drewniany w nowoczesnym wnętrzu

Drewniane stoły zwyczajowo kojarzą nam się z klasycznymi aranżacjami wnętrz. Z drugiej strony wciąż stanowią dominujący element w większości sklepów meblowych. W rzeczywistości stół drewniany może prezentować się atrakcyjnie jako element nowoczesnego wnętrza. Wszystko zależy od przyjętej stylistyki.

Proste bryły w nowoczesnym wnętrzu

Przeglądając oferty salonów meblowych, między innymi agatameble.pl, na pierwszy rzut oka widać, że choć królują wśród nich stoły drewniane, zdecydowana większość z nich ma prosty, surowy kształt na planie prostokąta. Chociaż miłośnicy stylu glamour czy vintage również znajdą coś dla siebie, większość stołów tworzy prosty blat z dość masywnymi kanciastymi nogami pozbawionymi dekoracji. Urządzając nowoczesne wnętrze miłośnicy stołów drewnianych powinni dokonać właśnie takiego wyboru. W naszych mieszkaniach obecnie dominują jasne barwy, które optycznie powiększają i rozświetlają wnętrza. W takim przypadku optymalnym wyborem będzie stół w prostym kształcie i w kolorze bieli lub jasnego drewna. Znajdziesz go na agatameble.pl.

Stół drewniany w lofcie

Ciekawym trendem aranżacyjnym, popularnym przynajmniej od kilku lat, są wnętrza industrialne. Stoły drewniane spotykane są również w urządzonych zgodnie z tym trendem loftach. W tym przypadku pożądane będzie raczej ciemne drewno, a kształt stołu także powinien być dość surowy i pozbawiony dekoracji. Świetne połączenie stanowi solidny drewniany blat usytuowany na metalowych nogach. Godną rozwożenia opcją będzie stół z regulowaną wysokością, ponieważ w razie potrzeby można ustawić blat wysoko i wprowadzić do salonu wysokie krzesła barowe, które świetnie komponują się z industrialnymi aranżacjami.

Stół drewniany w eklektycznych wewnętrzach

Coraz więcej właścicieli domów i mieszkań decyduje się na styl eklektyczny. Pozwala on na nieco śmielsze aranżacje, jak również mieszanie różnych trendów, a nawet epok. Masywny stół drewniany na potężnych nogach bez problemu wkomponuje się z lekkimi krzesłami. W stylu eklektycznym dopuszczalne jest także połączenie klasycznego stołu drewnianego z meblami i dekoracjami charakterystycznymi dla nowoczesnych, minimalistycznych i futurystycznych aranżacji. Różnorodność stołów drewnianych sprawia, że prawdopodobnie nigdy nie wyjdą one z mody.

Similar Posts