Porady

Salon z jadalnią – przydatne wskazówki

Salon z jadalnią - przydatne wskazówki

Połączenie salonu z jadalnią to bardzo popularne rozwiązanie. Decydując się na zintegrowanie tych dwóch pomieszczeń, możemy umiejętnie połączyć elegancką stylistykę z ponadprzeciętna praktycznością. Jak urządzić salon z jadalnią? Śpieszymy z pomocą.

Aranżacja salonu z jadalnią – estetyka i funkcjonalność

Salon to pomieszczenie, w którym zazwyczaj spędzamy najwięcej czasu. Popołudniowy relaks po pracy, weekendowe spotkania ze znajomymi, rodzinne imprezy – wszystko to dzieje się w tzw. pokoju dziennym. W związku z tym, że jest to pokój, którego jedną z ważniejszych funkcji jest aspekt towarzyski, powinien posiadać stół, przy którym można byłoby zasiąść w większym gronie. Właśnie dlatego pomysł połączenia jadalni i salonu jest świetnym rozwiązaniem.

Aranżując nowoczesny salon z jadalnią, musimy pamiętać o tym, aby funkcje tych dwóch pomieszczeń nie kolidowały ze sobą – śniadania, obiady i kolacje nie powinny utrudniać relaksu i odwrotnie (https://www.paradyz.com/blog/salon-z-jadalnia-jak-ciekawie-zaaranzowac-taka-przestrzen-podpowiadamy/). Ważną kwestią jest także konsekwencja stylistyczna – warto zadbać o to, aby pomieszczenia ze sobą się nie „gryzły”, a żyły w estetycznej symbiozie.

Inspirujące pomysły na połączenie salonu z jadalnią

Inspirującym pomysłem na salon z jadalnią może okazać się aranżacja z wykorzystaniem bieli, grafitu oraz ocieplonych elementów dębu – https://www.paradyz.com/inspiracje/aranzacja-kuchni-polaczonej-z-jadalnia. Pomieszczenie utrzymane w takich barwach tworzy uczucie harmonijności i porządku.

Rozwiązanie open-space (salon z jadalnią) sprzyja ciekawym rozwiązaniom – zaaranżowanie wyspy kuchennej przechodzącej w stół, czy zastosowanie wielkoformatowych płyt na całej powierzchni sprawdzi się jako łącznik między strefą jadalną i wypoczynkową.

Tak naprawdę jedynymi ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Połączenie salonu (pokoju dziennego) z jadalnią to świetny pomysł na połączenie wyjątkowej estetyki z ponadprzeciętna funkcjonalnością.

Similar Posts