Porady

Rolety – ciekawe propozycje do nowoczesny aranżacji

Rolety - ciekawe propozycje do nowoczesny aranżacji

Rolety to produkty do aranżacji okiennych, po które sięga coraz więcej osób. Współcześnie oferowane modele zachowują wysoką estetykę i jednocześnie są niezwykle praktyczne.

Dostępne są w wielu wersjach, dzięki czemu można je idealnie dopasować do potrzeb użytkownika, a także do specyfiki danego pomieszczenia. Sprawdź, jakie rolety najlepiej sprawdzą się w Twoim mieszkaniu lub domu.

Rolety w kasecie – bezinwazyjny montaż i wysoka estetyka aranżacji okiennej

Rolety okienne w kasecie to obecnie jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań tego typu. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na ich bardzo łatwy montaż. Nie trzeba tutaj nawiercać ramy okiennej czy ściany wokół wnęki. Wystarczy roletę założyć na ramę i gotowe. Praktyczna kaseta pozwala na zachowanie wysokiej estetyki okna, dzięki czemu wiele osób rezygnuje z dodatkowych dekoracji okiennych jak firanki czy zasłonki.

Warto tutaj podkreślić, że rolety w kasecie są dostępne w kilku wersjach. Chętnie wybierane są te wykonane w całości z nieprzeźroczystej tkaniny. Jednak coraz większą liczbę zwolenników zyskują sobie również rolety typu dzień noc. Są to produkty wykonane z tkaniny składającej się z pasów. Na przemian są one transparentne i nieprzeźroczyste. Przy odpowiednim sterowaniu materiałem, można dzięki temu całkowicie lub częściowo zasłonić okno.

Rolety w kasecie dostępne są też w wersji z nadrukowanymi na tkaninie wzorami. Tego typu produkty sprawdzą się szczególnie w pokojach młodzieżowych i dziecięcych. Jeżeli chcesz zobaczyć wszystkie dostępne wzory, zajrzyj na stronę renomowanego producenta rolet, firmy Karnix – https://www.karnix.pl/rolety-w-kasecie-bezinwazyjne.html.

roleta-w-kasecie

Plisy okienne – ciekawe rozwiązanie do nowoczesnych wnętrz

Jeżeli cenisz sobie ciekawą stylistykę wnętrz, w tym dekoracji okiennych, postaw na plisy. Jest to produkt zarówno dekoracyjny, jak i niezwykle praktyczny. Tutaj materiału nie nawija się na drążek. Poprzez odpowiednie sterowanie nim, układa się go w harmonijkę. Możliwość zaciągania tkaniny od dołu i od góry pozwala na ustawienie jej praktycznie w dowolny sposób na skrzydle okna. Tego rodzaju rozwiązania polecane są zarówno do klasycznych okien, jak i uchylnych czy dachowych. W zależności od pomieszczenia możesz wybrać plisy z tkaniny zaciemniającej, metalizowanej lub perłowej. W celu zapoznania się z ich właściwościami zajrzyj na stronę wspomnianego producenta.

Rolety rzymskie – klasyka w nowoczesnym wydaniu

Kolejną propozycją idealnie wpisującą się w nowoczesną stylistykę wnętrz, są rolety rzymskie. Mają one nieco inną formę niż tradycyjne zwijane rolety. Tutaj materiału nie nawija się na drążek, a jedynie podciąga do góry. To pozwala na tworzenie się efektownych fałd z tkaniny. Dzięki czemu produkt ten ma wysoce dekoracyjny charakter. Jeżeli zdecydujesz się na tego typu roletę, możesz wybrać także mechanizm nią sterujący. Do wyboru jest sznurek, który zaciąga się pod kątem 45 stopni w stosunku do ściany, jeżeli chcesz zablokować tkaninę na wybranej wysokości. Druga propozycja to koraliki, na które nakłada się część automatycznie blokującą roletę po jej opuszczeniu.

Similar Posts