Porady

Korzystaj ze swojego balkonu lub tarasu przez całe lato! Wystarczy odpowiednie zadaszenie

Korzystaj ze swojego balkonu lub tarasu przez całe lato! Wystarczy odpowiednie zadaszenie

Różnego typu zadaszenia nad tarasem lub balkonem to idealny sposób na to, aby korzystać z odpoczynku na świeżym powietrzu bez względu na pogodę. Daszki fantastycznie osłaniają zarówno przed intensywnym słońcem, jak i opadami deszczu. Chronią nas, ale i wyposażenie pozostawione na tarasie lub balkonie. Jakie jednak zadaszenie sprawdzi się najlepiej? Na rynku mamy do wyboru kilka opcji. Wybraliśmy najlepsze – skuteczne w osłanianiu i świetnie się prezentujące.

Daszki z lekkiego poliwęglanu z filtrem UV

Poliwęglan to materiał lekki, a zarazem bardzo solidny, dlatego doskonale sprawdza się w roli zadaszenia tarasów i balkonów. W tym przypadku możemy wybrać np. daszek transparentny, który będzie przepuszczał promienie słoneczne (jeśli taras jest tak usytuowany, że nie zagraża mu intensywne nasłonecznienie), ale jednocześnie wyposażony w filtr UV. Takie propozycje znaleźliśmy w ofercie marki Metal-Gum. Zadaszenia poliwęglanowe gwarantują pełną ochronę przed opadami, jednocześnie sprawiają, że taras  / balkon pozostaje słoneczny. Co istotne, poliwęglan nie wymaga żadnej konserwacji, czy specjalnej konserwacji. W czyszczeniu zadaszenia wyręczy nas deszcz. Solidna konstrukcja prezentuje się przy tym bardzo estetycznie i pasuje zarówno do architektury nowoczesnej, jak i utrzymanej w bardziej tradycyjnym stylu. Bez względu na to, jaka aranżację ma nasz taras lub balkon, takie zadaszenie z pewnością dobrze się z nią skomponuje.

Zadaszenie ze szkła i z aluminium

Hartowane szkło, podobnie jak poliwęglan, to przede wszystkim solidność konstrukcji i brak konieczności pielęgnacji zadaszenia. Jednak jeśli zdecydujemy się na daszek nad tarasem lub balkonem wykonany ze szkła, zapewni nam on przede wszystkim ochronę przed opadami. Przyjemny cień w upalne dni gwarantują daszki wykonane z aluminium. Jeśli poszukujemy schronienia przed słońcem, ta propozycje sprawdzi się zatem idealnie.

Szkło perfekcyjnie komponuje się z dowolna architekturą, niezależnie od stylu. Aluminium częściej wybierane jest przez właścicieli obiektów nowoczesnych, o prostej bryle. W każdym jednak zestawieniu aluminium i szkło, podobnie, jak poliwęglan, stanowią materiał uniwersalny i bardzo wygodny w aranżacji.

Romantyczny żagiel, markiza lub parasol

Alternatywą dla wymienionych wyżej zadaszeń tarasów i balkonów są rozwiązania wykonane z różnego typu tkanin, jak np. żagle, które można dowolnie montować na czas lata. Po sezonie konieczny bywa demontaż tego typu osłony, gdyż z reguły nie są to rozwiązania odporne na silne podmuchy wiatru, czy niskie temperatury. Po jesieni i zimie nasz romantycznie prezentujący się, biały żagiel, będzie po prostu zniszczony. Dlatego ta opcja – choć bardzo dekoracyjna – to propozycja dla osób, które poszukują rozwiązań czasowych, a nie całorocznych. 

Podobnie sprawa osłonięcia tarasu i balkonu przed opadami i nadmiernym nasłonecznieniem wygląda w przypadku parasoli. Markizy to z kolei efektowny rodzaj zadaszenia, który dostarcza walorów dekoracyjnych, jednak wymaga już od nas nieco zaangażowania, jeśli chcemy utrzymać tego typu  zadaszenie w czystości i dobrej kondycji.

Similar Posts