Porady

Rodzaje tynków zewnętrznych

Rodzaje tynków zewnętrznych

W końcu nadeszła – wiosna z prawdziwego zdarzenia! Okres, w którym świat budzi się do życia, my natomiast pełni jesteśmy energii i chęci do wprowadzania daleko idących zmian w swoim życiu. To także moment, kiedy o wiele więcej czasu spędzamy na podwórku, na przykład na ławce przed domem lub biurem…to właśnie wtedy możemy zacząć się takiemu obiektowi przyglądać nieco bardziej krytycznym niż zwykle okiem, dochodząc do wniosku, że przydałaby się mu rewitalizacja, która to mogłaby przyjąć na przykład formę całkowitej zmiany wyglądu fasady poprzez pokrycie jej tynkiem zewnętrznym.

Jak jednak doskonale wiadomo, specyfika każdego budynku jest wysoce unikatowa, bowiem budowle powstają z różnorakich materiałów, a co za tym idzie – do poprawy ich walorów estetycznych koniecznie może się okazać wykorzystanie ściśle określonego tynku cienkowarstwowego. W chwili obecnej nie jest to na całe szczęście problemem, jako że na rodzimym rynku dostępna jest szeroka gama tego typu wyrobów. To właśnie one stanowić będą swoisty gwóźdź dzisiejszego artykułu. Zapraszamy do lektury!

Najpowszechniejsze zewnętrzne tynki cienkowarstwowe, które to wybierane są przez konsumentów w lwiej części przypadków zaliczyć można bez wątpienia produkty silikonowe oraz polikrzemianowe. Co bardziej wymagający konsumenci oraz właściciele budowli o nietypowym charakterze mogą jednakże zdecydować się na produkty krzemianowe, silikonowo-silikatowe, akrylowe, mineralne, a także – mozaikowe. Tynki należące do każdej z tych kategorii nakładane mogą być w sposób tradycyjny, a więc ręczny przy wykorzystaniu pacy, łaty i kielni, jak również poprzez zastosowanie do swoich potrzeb specjalistycznych urządzeń, które sprawią, że nakładanie tynku nawet na dość dużą powierzchnię stanie się zadaniem niewymagającym większego wysiłku czy zaangażowania, a także pozwolą zaoszczędzić znaczną ilość czasu i energii.

Samodzielnie tynk nakładać powinniśmy w sytuacji, gdy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami niewielkiego domku jednorodzinnego, szopy, garażu, czy małego biura – w takim przypadku w ciągu kilku dni odmienimy wygląd fasady budowli jednocześnie niezbyt się przy tym męcząc. Jeżeli jednak budowla, którą posiadamy lub którą administrujemy ma co najmniej kilka pięter, my natomiast chcielibyśmy zakryć wszelkiego rodzaju niedoskonałości, zabrudzenia, czy ubytki w jednolitej jeszcze do niedawna powierzchni ściany, o wiele lepszym rozwiązaniem będzie naszym zdaniem podjęcie decyzji o wypożyczeniu lub nabyciu maszyny przystosowanej do automatycznego nakładania tynku. Możemy także podjąć decyzję o zakontraktowaniu zespołu fachowców, którzy to cały projekt wykonają za nas od początku do końca, a więc począwszy od fazy wstępnych przygotowań, aż po sprzątanie terenu prac po nałożeniu ostatniej warstwy tynku na fasadę obiektu użytkowego lub mieszkalnego. Nie będziemy nawet próbowali ukrywać, że jest to metoda nieco droższa, jednakże w przypadku budowli o dużych gabarytach tylko ona gwarantuje osiągnięcie spodziewanych, wysoce satysfakcjonujących rezultatów!

Similar Posts