Porady

Zaaranżuj przedpokój i zaproś funkcjonalność do swojego nowego mieszkania

Zaaranżuj przedpokój i zaproś funkcjonalność do swojego nowego mieszkania

Przedpokój to zazwyczaj miejsce przechodnie, ciąg komunikacyjny, który prowadzi do reszty kluczowych pomieszczeń w nieruchomości. Najczęściej traktowany po macoszemu i urządzany na końcu bywa niedoceniany przez lokatorów Jednakże zakup pachnącego nowością lokum, zmienia myślenie o tym miejscu. Jeśli właśnie podebrałeś klucze od swojego nowego mieszkania, zdałeś sobie sprawę z tego, że to przedpokój będzie decydował o pierwszym wrażeniu odwiedzających. Dowiedz się, jak go urządzić, by uczynić go strategicznym lokum w swoim przytulnym gniazdku i przy okazji ułatwić codzienne funkcjonowanie domowników.

Mokra robota

Urządzając przedpokój, trzeba uwzględnić zmienną aurę panującą w naszym klimacie. Najbardziej chodzi o deszczowe dni, kiedy to kurtki ociekają wodą, a stan obuwia pozostawia wiele do życzenia. Na starcie więc należy wyposażyć pomieszczenie w dywaniki, chodniki, czy wycieraczki, które już po wejściu wezmą na siebie cały ciężar ewentualnego bałaganu. Przeróżne wzory, materiał i wielkość tego dodatku zamienią prozaiczną czynność wycierania obuwia w interesujące doznanie. Dziś na wejściu do domu witają nas uśmiechnięte buźki, dowcipne napisy, czy wizerunki ulubionych bohaterów. Kiedy znany nam delikwent z ubrudzonym obuwiem przekroczy próg domu, powinien mieć miejsce dedykowane do ich pozostawienia, np. specjalną tacę z wyższym rantem gwarantującym pozostawieniu piasku czy wilgoci na niej i wykonaną z trwałego, łatwo czyszczącego tworzywa, w kolorze zapewniającym wizualny porządek. Świetnie sprawdzą się także stojaki ażurowe, szczególnie gdy są niedostępne oczom gości i magicznie mnożą możliwości posiadania większej liczby par obuwia. 

Spocznij!

Nie byłoby funkcjonalnego przedpokoju bez odpowiednio dobranego siedziska. Rodziny z dziećmi, zmęczeni obowiązkami, starsi, czy cierpiący na różne dolegliwości docenią to rozwiązanie i z pewnością nie zabraknie go w nowym mieszkanku – sugeruje pracownik Atom Deweloper oferujący Mieszkania w Siechnicach. Jedni postawią na ławkę w konkretnym stylu z wygodnym siedziskiem, inni postarają się o ławkę ze schowkiem na podręczne rzeczy, jeszcze inni zdecydują się na stylową pufę w modnym ostatnio kolorze, a odważni wstawią krzesło, czy taboret rodem ze sklepu vintage. Fani zwartej zabudowy na wymiar wybiorą minimalistyczny projekt z wbudowanym harmonijnie w całość miejscem przeznaczonym zmianie butów, tapicerowanym, miękkim i reprezentacyjnym zarazem. 

Haczyk w aranżacji

W przedpokoju nie może zabraknąć mebla do powieszenia podręcznych kurtek, torebek, czy okryć wierzchnich gości. Chyba nikt z nas nie chce pokazywać wnętrza własnej, często zabałaganionej szafy i upychać eleganckie płaszcze we własne rzeczy. Pojedyncze minimalistyczne, wręcz niewidzialne haczyki, stylowe wieszaki stanowiące ozdobę, ale i funkcjonalne kolorowe, czy też zabawne, bądź oryginalne opcje. Tak może wyglądać twój przedpokój. W parze z wieszakiem świetnie sprawdzą się półeczki na podręczne rzeczy, które pomieszczą klucze, korespondencję, czy okulary, bądź torebkę odłożoną w pośpiechu. Skomponowana z lustrem zamieni się w toaletkę, która tuż przed wyjściem posłuży szybkiej poprawie fryzury, czy makijażu. 

O aranżacji przedpokoju można by napisać elaborat. Kwestią gustu jest dobór elementów w konkretnym, odpowiadającym nam stylu, jednakże siedziska, wieszaka, czy wycieraczki po prostu nie może w nim zabraknąć. 

Similar Posts