Meble

Meble do pokoju niemowlaka – jak wybrać?

Meble do pokoju niemowlaka – jak wybrać?

Pojawienie się niemowlaka w domu wymusza wiele zmian i konieczne jest urządzenie pokoju przystosowanego do jego potrzeb. Meble i pozostałe wyposażenie powinny zapewniać komfort maluszkowi i rodzicom. Należy przemyśleć, co jest niezbędne i jakie udogodnienia będą przydatne. Jakie meble są najważniejsze?

Drewniane łóżeczko – najważniejszy mebel 

Łóżeczko jest najważniejszym meblem, ponieważ początkowo w nim dziecko spędza najwięcej czasu. Warto pomyśleć, czy kupić łóżeczko, które w krótkim czasie będzie trzeba wymienić na inne, czy od razu zadbać o możliwość korzystania z tego samego mebla przez kilkulatka. Jednocześnie trzeba uwzględnić metraż i ukształtowanie pokoju. Łóżeczka mają zwykle wymiary 120 cm × 60 cm i 140 cm × 70 cm. Większe łóżeczko zawsze będzie służyło dłużej, ale można też kupić wersję, którą w późniejszym czasie będzie można samodzielnie przekształcić w tapczanik. Rekomendowany wybór stanowią drewniane meble dla niemowlaka, ponieważ drewno jako naturalny materiał jest nietoksyczne. Maluchom z tendencjami do alergii poleca się łóżeczka i inne meble z drewna sosnowego, które charakteryzuje się właściwościami antystatycznymi, co oznacza ochronę przed szybkim kumulowaniem się kurzu na jego powierzchni. Ważne jest, aby meble dla niemowląt nie były pokryte szkodliwymi dla zdrowia farbami. Najmłodsze pociechy mają wrażliwe organizmy i delikatną skórę, dlatego należy wybierać meble pokryte atestowanymi ekologicznymi farbami, które nie zawierają substancji chemicznych uczulających dzieci. W ogóle wszystkie drewniane meble muszę mieć odpowiednie atesty i certyfikaty potwierdzające bezpieczeństwo użytkowania. W łóżeczku musi być zachowana m.in. odpowiednia odległość między szczebelkami, aby dziecko nie było w stanie włożyć pomiędzy nie główki. Krawędzie mebli nie mogą być ostre.

 

Praktyczne rozwiązania

Funkcjonalność to jedna z podstawowych cech, jakimi powinny charakteryzować się meble do pokoju dla niemowlaka. Meble mają gwarantować maluszkowi pełen komfort i poczucie bezpieczeństwa, ale również ułatwiać rodzicom opiekę nad nim. Pomocne jest łóżeczko lub komoda z przewijakiem, ponieważ nie wymagają nadmiernego schylania się podczas przewijania, co odciąża kręgosłup i chroni przed bólem pleców. Regulowana wysokość łóżeczka również jest przydatna, szczególnie że dziecko szybko rośnie. Rozmaite drewniane meble do pokoiku dla niemowlaka oferuje www.pinio.com.pl, a wśród nich rozwiązania z pojemnymi szufladami, w których można przechowywać potrzebne ubranka, akcesoria do pielęgnacji i opieki oraz kosmetyki.

 

Styl mebli dziecięcych

W pokoju niemowlaka powinna dominować prostota i lekkie formy, które podkreślają klimat dziecięcego świata. Pożądane są pastelowe barwy, które wprowadzają przyjemny nastrój i działają kojąco. Nie rozpraszają maluszków. Naturalne jasne drewno i meble pomalowane na biało są często spotykanymi opcjami, które umożliwiają stworzenie przytulnego wnętrza. Świetnie łączą się z innymi kolorami, dzięki czemu pokój może zmieniać charakter wraz z rozwojem dziecka.

Similar Posts