Porady

Projektowanie twojego SPA

Projektowanie twojego SPA

Projektowanie SPA to bardzo ważny proces w tworzeniu twojego miejsca, nie można potraktować go po macoszemu. Funkcjonalne, wygodne oraz piękne miejsce będzie generować największy ruch, dlatego warto poświęcić projektowi wiele uwagi i staranności. Podpowiemy ci, na co zwrócić uwagę, by twoje SPA było prawdziwym rajem na Ziemi!

Pomysł

Jak z każdym dobrym projektem, najpierw trzeba opracować koncepcję. Pomysł na SPA to nie tylko styl dekoracyjny, ale przede wszystkim niezbędny element strategii biznesowej, który zapewniać będzie funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz wygodę. Już w fazie tworzenia projektu trzeba wziąć pod uwagę, jaki profil SPA chcemy wybrać, jakie sprzęty będziemy wykorzystywać, do jakich odbiorców chcemy dotrzeć najbardziej.

Pomysł na SPA można oprzeć o popularne koncepcje myślowe i stylowe lub na określonej grupie odbiorców usługi czy dopasować do stworzonej już koncepcji hotelu. I tak kolejno, możesz zdecydować się na SPA scholastyczne, green SPA, SPA lecznicze i sanatorium, SPA w stylu egzotycznym, glamour, dedykowane kobietom, mężczyznom lub rodzinom,

I tutaj przechodzimy do kolejnego ważnego punktu.

Znaj swojego gościa

To niezwykle istotne, by określić, dla kogo tworzysz przestrzeń. Pomoże ci to zdeterminować, jaki wybrać styl, jak zachęcić potencjalnego klienta. SPA połączone z siłownią i fitnessem powinno podkreślać charakter zdrowego trybu życia, stanowić spójną całość. Świetnie sprawdzą się w tym wypadku nowoczesne materiały, gdyż naszymi gośćmi będą ludzie młodzi i w średnim wieku. Sanatorium i SPA to z kolei okazja, by ocieplić nieco klimat, nadać mu miękkości. Tworząc przestrzeń dla kobiet i dla mężczyzn, możemy pozwolić sobie na luksus w wystroju, co sprawi, że nasi goście poczują się wyjątkowo i z dala od stresu codziennego dnia, będą mogli się zrelaksować.

Źródło: Studio LOKO

Funkcjonalność

Nic tak nie psuje humoru na urlopie, jak brak wygody. Dlatego już w fazie projektu miej na uwadze, jak dobrze rozmieścić odpowiednie strefy, by przepływ gości i personelu był płynny i nie generował wiele brudu (pamiętaj o zasadzie niekrzyżowania ścieżek mokrych ze suchymi). Zadbaj o jak największy relaks i wydziel osobne strefy do odpoczynku w ciszy.

Inspiracje

Jeśli szukasz inspiracji do urządzenia swojego SPA, bardzo dobrze sprawdza się obranie kierunku ku naturze. W tej przestrzeni świetnie prezentować się będzie drewno czy kamień. Możesz zdecydować się na kolorystykę w bieli oraz szarościach i czerniach, w zależności od klimatu, który tworzysz. Dodanie roślin sprawi, że ożywisz przestrzeń i wprowadzisz elementy z zewnątrz do środka (dlatego warto sugerować się położeniem samego SPA i naturą w nim występującą, choć oczywiście nie jest to reguła – równie dobrze będą się prezentować tropiki, gdy tworzymy SPA  klimacie puszczy czy tropikalnych wysp).

Źródło: Studio LOKO

Wskazówka

By zapewnić najwyższą jakość i walory estetyczne, warto sięgnąć po pomoc profesjonalistów. W ten sposób, unikniemy niepotrzebnych wpadek i zadbamy o prawdziwie oryginalny klimat naszego SPA.

Similar Posts