Porady

Domy na sprzedaż z rynku pierwotnego – czy warto

Rynek pierwotny to w dzisiejszych czasach niemal na bieżąco zmieniające się oferty. Co je łączy? Przede wszystkim to, że każda z nich to kolejny poziom zaawansowania technologicznego, wykorzystanych materiałów i samych procesów budowlanych. Dlatego też jest to jedna z lepszych decyzji, jeżeli chodzi o domy na sprzedaż, które mają nam służyć przez kolejne lata.

Domy na sprzedaż w Piasecznie – technologie z rynku pierwotnego

Istnieje kilka powodów, dla których warto rozważyć zakup domu z rynku pierwotnego, czyli bezpośrednio od dewelopera. Pierwsze to wspomniane wcześniej nowoczesne rozwiązania technologiczne. Deweloperzy budując domy na sprzedaż – Piaseczno to wiele tego rodzaju ofert – często wykorzystują najnowsze technologie i materiały budowlane, co oznacza, że domy te są zwykle bardziej energooszczędne i wygodniejsze w użytkowaniu niż starsze budynki.

Nowy dom zazwyczaj wymaga mniej remontów i napraw, co oznacza, że można zaoszczędzić czas i pieniądze, które idą w remontowanie starszych nieruchomości, a zwłaszcza mających już kilka dekad, gdzie zupełnie inaczej podchodziło się do różnych rozwiązań. Dodatkowo kupując dom z rynku pierwotnego, jest możliwość wizualizacji i dostosowania projektu do swoich indywidualnych potrzeb, wybierając kolory ścian, podłóg i innych elementów wykończenia.

Domy na sprzedaż – zakup z rynku pierwotnego i prawo do reklamacji

Sam zakup z rynku pierwotnego do dewelopera to także wiele zalet. Jedną z nich jest gwarancja, gdyż zobowiązuje się on do zapewnienia jakości i bezpieczeństwa swoich projektów. W przypadku ewentualnych wad lub usterek można skorzystać z reklamacji / rękojmi. Czy otrzymujemy taką możliwość przy zakupie domu od prywatnej osoby? No niekoniecznie.

Nie oznacza to, że w przypadku zakupu domu od osoby prywatnej zostaniemy oszukani, czy zatai się przed nami pewne wady. Jednak nadal możliwości zakupu domu jako „nowego towaru” dają dużo większe opcje w przypadku i zastałych, i nabytych usterek.

Domy na sprzedaż – możliwości finansowe

Niektórzy zwracają uwagę także na zyski kapitałowe, bo wartość nowych nieruchomości zwykle rośnie szybciej niż tych starszych. To oznacza większy zarobek, gdy zdecydujemy się sprzedać swój dom w przyszłości. Ponadto deweloperzy często oferują korzystne warunki finansowania dla swoich nieruchomości, co może pomóc w uzyskaniu kredytu hipotecznego, że znacznie mniejszym wkładem własnym.

Ostatecznie brak dodatkowych kosztów to kolejna zaleta zakupu domów z rynku pierwotnego. Jakich kosztów? W przypadku nieruchomości z rynku pierwotnego, często nie ponosi się dodatkowych opłat związanych z pośrednictwem, co może pomóc zaoszczędzić.

Similar Posts