Porady

Projekt wnętrza na miarę naszych czasów – jak zorganizować domowe biuro?

Projekt wnętrza na miarę naszych czasów - jak zorganizować domowe biuro?

Dom jest miejscem, w którym powinniśmy czuć się jak najlepiej, nawet, jeśli ze względu na nasz styl życia nie spędzamy w nim zbyt wiele czasu. Chcemy, by cechowała go funkcjonalność i aby odzwierciedlał nasz styl. Lubimy zmieniać, przemeblowywać i remontować. Nietrudno jest więc sobie wyobrazić, że w sytuacji, w której wielu z nas musi lub też che zostać w domu, rośnie potrzeba, aby był on miejscem odpowiednim nie tylko do odpoczynku, ale także do pracy. Jak to osiągnąć?

Po pierwsze – określ priorytety

Ozdabianie, przekładanie z miejsca na miejsce kwiatów, poduszek i książek, czy zawieszanie nowych zasłon, to dla wielu z nas przyjemność. Oczywiście, już tak małe rzeczy mogą pomóc nam w odświeżeniu wystroju domu, jednak należy zadać sobie pytanie „Czy aby na pewno właśnie tego potrzebuję?”. Może się bowiem okazać, że podczas, gdy nasz wewnętrzny projektant wnętrz cieszy się kolejnym nowym obrazem, czy dywanem, tak naprawdę tracimy czas i pieniądze na to, co przyjemne, ale nie najważniejsze.

Wielu z nas stanęło w czasie kilku ostatnich miesięcy przed bardzo trudnym zadaniem, jakim jest organizacja pracy w domu. Okazało się, że nie każdy ma na to odpowiednie miejsce i warunki. W takiej sytuacji, to stworzenie odpowiedniego do pracy kąta powinno być priorytetem i rzeczą, w którą zainwestujemy w pierwszej kolejności. Jeśli już posiadasz w pełni funkcjonalne biuro, nie masz się o co martwić. Jeśli jednak jak do tej pory dom służył ci wyłącznie do odpoczynku po pracy, potrzebnych będzie kilka modyfikacji. Jeśli nie czujemy się na siłach, aby samodzielnie przeprojektować swoją domową przestrzeń, co może być trudne np. ze względu na ograniczoną powierzchnię, skorzystać możemy z usług profesjonalnego i doświadczonego projektanta, oferującego aranżacje wnętrz. W sieci znaleźć możemy wiele firm, które zajmują się zdalną realizacją zamówień, jak np. Fabryka Projektów. Podają one zazwyczaj dokładną instrukcję tego, jak składać zamówienie, co jeszcze bardziej ułatwia cały proces. Więcej informacji na temat aranżacji wnętrz realizowanych przez projektantów wnętrz Fabryki Projektów znajdziesz tutaj https://e-wystroj-wnetrz.pl/

Projekt wnętrza, z uwzględnieniem pracy zdalnej

W przypadku, gdy zdecydowaliśmy się samodzielnie rozwiązać problem i pracować na tym, co mamy, musimy pamiętać, że każdy projekt wnętrz, poprzedzony powinien być dobrym planem działania. W przypadku tworzenia przestrzeni do pracy, warto postępować według kilku zasad.

  • Należy określić, czego potrzebujemy, aby być w pełni przygotowanym do zdalnego wypełniania obowiązków. Dla większości z nas absolutnie niezbędnym narzędziem pracy jest laptop, najważniejsze będzie więc znalezienie powierzchni, przy której będziemy mogli go używać. Powinna być wystarczająco duża, aby pomieścić inne potrzebne rzeczy, jak np. notes, dokumenty i najlepiej także kubek z kawą. Kiedy ze względu na brak innych możliwości, używamy np. stołu kuchennego, a do tego nie mieszkamy sami, najlepiej zorganizować przestrzeń pracy tak, aby nie przeszkadzać innym domownikom. Jeśli tylko mamy na to miejsce i środki, warto pomyśleć więc o zakupie biurka. Oczywiście, projekt wnętrza musi uwzględnić to, że mamy mieć dostęp źródła prądu oraz do internetu.
  • Dla wielu z nas, duża część pracy polega na ciągłym patrzeniu w ekran komputera. Aby nie męczyć oczu, a także zapewnić sobie odpowiednie warunki do uczestniczenia w wideokonferencjach, powinniśmy być skierowani twarzą do okna, a w ostateczności pod kątem. Problem oświetlenia można rozwiązać też oczywiście odpowiednim światłem sztucznym, wybierając to o ciepłej barwie, przyjaźniejsze dla wzroku, jednak światło naturalne zawsze będzie dla nas zdrowsze.
  • Aby przepracować kilka godzin i być przy tym skupionym, musimy czuć się wygodnie. W żadnym razie nie oznacza to pracy na kanapie. Potrzebne jest wygodne krzesło lub fotel biurowy, dostosowany do tego, aby podpierać nasz kręgosłup, a dzięki temu ochronić nas przed nieznośnym bólem pleców.
  • Jeśli mamy problemy z odbijającym się dźwiękiem w czasie wideo-spotkań, powodem mogą być niewypełnione przestrzenie w naszym domu. W tej sytuacji zakup nowego dywanu i kilku poduszek jest usprawiedliwiony.

Na koniec, warto pamiętać, że mimo wszystko, domowe biuro nie musi być idealne, a co najważniejsze, bez względu na sytuację, nasz dom jest przede właśnie tym – domem. Nie martwmy się więc za bardzo o to, że nie posiadamy najdroższych mebli, najwyższej jakości sprzętu, a estetykę naszej przestrzeni pracy „psują” ślady domowego życia. Najważniejsze jest to, abyśmy my sami czuli się komfortowo i właśnie to ma na celu projektowanie wnętrz.

Similar Posts