Porady

Dlaczego wewnętrzne drzwi aluminiowe są dobrym pomysłem?

Dlaczego wewnętrzne drzwi aluminiowe są dobrym pomysłem?

Nowoczesne budownictwo ma wiele wartych uwagi odsłon – jedną z nich jest niezastąpione, wykorzystywane w coraz większej ilości dziedzin – aluminium. Charakteryzuje się ono pełnią funkcjonalnych właściwości, zapewniając dostęp do innowacyjnych rozwiązań. Doskonałym przykładem są drzwi aluminiowe. Zobaczmy, dlaczego ich kupno to dobry pomysł!

Drzwi aluminiowe – najważniejsze zalety

Drzwi aluminiowe cechują się tym pięknem wykonania i funkcjonalnością. Doskonale wpasowują się w prostą, nowoczesną estetykę współczesnych projektów, zapewniając ogrom możliwości aranżacyjnych. To dlatego drzwi wykonane z tego materiału cieszą się niezmiennym zainteresowaniem. Zachwycają też ich parametry wytrzymałościowe, odporność na duże obciążenia, uszkodzenia mechaniczne i innego rodzaju negatywne czynniki, zwłaszcza związane z warunkami pogodowymi. Nie ma więc przeszkód, by stosować je jako drzwi zewnętrzne. Nie zapominajmy jednocześnie o czynnikach akustycznych i izolacyjnych, które sprawiają, że w domu jest zarówno cicho, jak i ciepło. 

Talmet – dlaczego warto?

Decydując się na drzwi aluminiowe (niezależnie, od tego, czy są to drzwi wewnętrzne aluminiowe, czy zewnętrzne), oceńmy, czy producent, od jakiego zamierzamy je nabyć, jest godny uwagi. Wybierajmy sprawdzonego partnera jak firma Talmet, mająca 30 lat doświadczenia w produkcji stolarki aluminiowej. Tak długi staż pozwolił wypracować sprawdzone standardy w zakresie produkcji, oferując solidne, nowoczesne i pięknie wykonane, pasujące do różnych budynków i wnętrz, drzwi aluminiowe. 

Decydując się na drzwi aluminiowe od firmy Talmet, mamy pewność, że spełniają one w maksymalnym stopniu wymogi termiczne, dzięki czemu są w pełni energooszczędne. Wszystkie produkty (także okna, które firma Talmet tworzy) wykonane są z jakościowych, trwałych materiałów produkcyjnych, gdzie zawsze zwraca się uwagę na estetyczny sznyt. Przy wyborze drzwi, Klienci mogą liczyć na indywidualne doradztwo, aby dobrane rozwiązanie było dokładnie takie, na jakim im zależy. 

Co równie ważne, firma Talmet bardzo elastycznie podchodzi do produkcji stolarki aluminiowej, realizując także nietypowe projekty. Istotne też jest to, że cena drzwi aluminiowych wcale nie jest wygórowana, co przy tak wysokiej jakości nie jest przecież takie oczywiste. 

Systemy drzwiowe Talmet – jakie są dostępne?

Dostępne są trzy rodzaje systemów drzwiowych – Imperial, Superial oraz Star, więc nim wybierzemy coś dla siebie, poznajmy ich charakterystykę. 

  • Podstawą drzwi Imperial jest solidny trójkomorowy system z izolacją termiczną, jaką podwyższono dzięki zastosowaniu specjalnych wkładów termicznych wsuwanych pomiędzy przekładki termiczne i dookoła szyby. Drzwi Imperial charakteryzują też bardzo dobrymi właściwościami antywłamaniowymi (między innymi przez to, że zamek zlokalizowany jest daleko od strony zewnętrznej). To ekonomiczny wybór idealny do różnych zastosowań, zwłaszcza w budownictwie mieszkaniowym, szczególnie w obiektach użyteczności publicznej. 
  • Trójkomorowy system drzwiowy zastosowano też w drzwiach z serii Superial. Cechują się wysokimi parametrami izolacyjnymi, jak i włamaniowymi. Za sprawą specjalnych wkładów termicznych, które – podobnie jak w systemie Imperial – wsuwa się w odpowiednie miejsca (pomiędzy przekładki termiczne i dookoła szyby), poprawiono izolacyjność przekroju o 0,2 – 0,5 W/m2K. Drzwi znajdują zastosowanie w wielu obszarach – w budownictwie mieszkaniowym, użyteczności publicznej i przemysłowej. Na uwagę zasługuje jednocześnie głębokość systemu na poziomie 75 mm, co nadaje konstrukcji sztywności oraz wytrzymałości. 
  • Nowoczesny system aluminiowy Star do drzwi z najwyższej półki, przeznaczony do miejsc, gdzie wymagana jest bardzo dobra izolacja termiczna, a więc w budynkach energooszczędnych i poddawanych termomodernizacji. Niemniej, zastosowanie systemu Star w standardowych obiektach również zapewnia korzyści, podnosząc komfort cieplny. Zachwyca nowoczesny design, dzięki czemu drzwi pasują jak ulał do innowacyjnych, odważnych projektów. 

 

Pełną ofertę firmy Talmet znajdziemy pod adresem https://www.talmet.pl/s3-nasza-oferta.html.

Similar Posts