Porady

Poznajcie trend tego sezonu, czyli sypialnię w stylu hotelowym. Czy warto się na nią zdecydować?

Jeżeli myślicie o zmianie aranżacji sypialni, to koniecznie powinniście poznać nowy i bardzo modny trend tego sezonu, a więc styl hotelowy. W dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam, jak powinno się urządzić sypialnię w tym stylu, ale postaramy się odpowiedzieć, czy warto go wybrać.

Minimalizm jakich mało

Styl hotelowy wyróżnia się bardzo dużym minimalizmem. A więc nie macie co liczyć na duże dekoracje, przepych, wszak jest on skromny i bardzo subtelny. Jedne z nielicznych dodatków, na które warto w nim postawić to ramki na zdjęcia. A poza tym ma być bardzo prosto, ale też nie przytłaczająco. Wśród kolorów, które dominują jest oczywiście biel i to w każdej odsłonie, a więc czysta, ale też tzw. brudna czy z dodatkiem nude. Poza tym można postawić na delikatne pastele czy ewentualnie brązy w kolorze lnu. Centralnym punktem jest łóżko. Tutaj polecamy Wam to kolonialne z wysoki zagłówkiem. Bardzo ważny jest też materac, który powinien być gruby i maksymalnie wygodny i na tych rzeczach absolutnie nie można oszczędzać.

Lekko i przyjemnie, a jak miękko

Pościel jaką wybierzecie ma znaczenie, a zasadniczo powinniście wybrać tę z wysokiej jakości bawełny, która pozwala skórze oddychać. Jeżeli zaś chodzi o kolorystykę to w grę wchodzi biel, ewentualnie z małymi motywami kwiatowymi. Obok łóżka przyścielonego dużą narzutą, np. zakończoną frędzlami, koniecznie ustawcie stoliki nocne, na których powinna znaleźć się lampka oraz ramka na zdjęcie z fotografią ukochanej osoby czy pupila. Teraz pomyślcie jak wstajecie z łóżka i pod gołymi stopami czujecie…zimną podłogę. Tak oczywiście nie może być, zatem koniecznie obok łóżka umieśćcie dywan. Może to być model typu fluffy, ale też klasyczny z ornamentowym wzorem. Skoro strefa snu jest już urządzona, to musicie pomyśleć o strefie makijażu, tudzież pracy. A więc na jednej ze ścian zawieście lustro, następnie ustawcie obok niego stolik bądź też toaletkę z dużym blatem. Do tego dopasujcie wygodne krzesło. Takie meble najlepiej, aby były wykonane z drewna, które posiada piękny rysunek, a także liczne słoje i sęki, co czyni każdy mebel unikalnym i niepowtarzalnym. Takie modele są jednak drogie, dlatego też zawsze możecie kupić te z płyty meblowej, która imituje rysunek naturalnego drewna. Na blacie toaletki także możecie ustawić ramki ze zdjęciami. Jeżeli szukacie tanich, ale nader stylowych modeli, to polecamy Wam sklepzramami.pl.

Prywatność przez duże „P”

Jak wiecie, w każdym hotelu pracownicy dbają o prywatność swoich gości. Dlatego też zapewne nie zdziwi Was fakt, że w tym stylu aranżacja powinna ją zapewniać. Zatem okna powinny być zasłonięte dużymi i długimi zasłonami, które nie przebijają. W ten sposób można stworzyć także bardzo przyjemny i miły klimat. Pomyślcie też o wyborze odpowiedniej oprawy świetlnej, a zasadniczo jedynym słusznym wyborem jest żyrandol bądź też plafon z żarówkami o ciepłej barwie światła.

Czy warto zdecydować się na styl hotelowy?

Naszym zdaniem jak najbardziej, bo choć jest on surowy i bardzo minimalistyczny, to trzeba jasno stwierdzić, że jest on elegancki. Na pewno na uwagę zasługuje fakt, że sprzyja on relaksowi, a przy tym jest funkcjonalny i praktyczny. Wszystkie elementy są przemyślane i nie ma w nim miejsca na improwizację czy totalny miszmasz. Musimy jeszcze wspomnieć o jednej zalecie, a dokładnie, że taki styl sprawdzi się w każdej sypialni, niezależnie od kubatury. A więc pięknie się prezentuje nie tylko w dużych i przestronnych miejscach, ale też w tych naprawdę małych. Ale żeby nie było tak kolorowo to ma on też jedną wadę, a dokładnie wysoką cenę wyposażenia. Wszak łóżko, materac, meble powinny być wykonane z najlepszych materiałów, które kosztują i to nie mało. Oczywiście możecie zawsze wybrać tańsze zamienniki.

Jeżeli lubicie prosty styl, ale z nudą elegancji, a to wszystko utrzymane w jasnych kolorach, to jak najbardziej polecamy Wam styl hotelowy. Ma on w sobie surowość, ale i ciepło. Na pewno też duże znaczenie ma to, że tworzy on klimat, który sprzyja relaksowi. Ale jest też praktyczny, szczególnie jeżeli zamiast toaletki umieścimy w pokoju stolik bądź biurko.

Similar Posts