Porady

Czy sojowe świece zapachowe są bezpieczne dla zdrowia?

Jakie świece zapachowe wybrać, aby nie zaszkodzić zdrowiu?

Od dłuższego czasu słyszymy, że świece mogą szkodzić naszemu zdrowiu. Tyczy się to zarówno zwykłych świec, jak i świec zapachowych, które stają się coraz bardziej popularne. Warto dowiedzieć się więcej na temat ewentualnej szkodliwości produktów, z których korzystamy w celu stworzenia romantycznego nastroju oraz aromaterapii, dzięki czemu zyskamy pewność, że dbamy o nasze zdrowie. Czy sojowe świece zapachowe są bezpieczne dla zdrowia?

Świece sojowe – naturalna alternatywa dla tradycyjnych świec

Wosk sojowy jest produktem, który zyskuje na popularności ze względu na swoje naturalne pochodzenie. Powstające z niego świece dekoracyjne i zapachowe, a także specjalne świece do masażu, nie szkodzą naszemu zdrowiu, bo nie wydzielają toksycznego dymu. W przeciwieństwie do typowych świec z parafiny powstają z wosku roślinnego, a nie ze szkodliwych pochodnych ropy naftowej lub węgla brunatnego. Dzięki temu świece sojowe nie kopcą, nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu, a podczas ich spalania nie powstają szkodliwe związki chemiczne. Liczne badania udowodniły, że zarówno parafina, jak i stearyna, a także stosowane do produkcji tanich świec zapachowych barwniki i sztuczne substancje zapachowe, w negatywny sposób oddziałują na ludzki organizm, prowadząc m.in. do rozwoju schorzeń układu oddechowego i immunologicznego, a także zwiększając ryzyko rozwoju nowotworów. Wysokiej jakości sojowe świece zapachowe, które kupisz np. w drogerii internetowej Kamaja, są bezpieczne dla zdrowia i w korzystny sposób wpływają na nasze samopoczucie.

Właściwości naturalnych świec sojowych zapachowych

Świece sojowe powstają z wosku roślinnego i są produktami wegańskimi. Za ich zapach odpowiadają w 100% naturalne olejki eteryczne, które mogą być stosowane do aromaterapii. Świece sojowe nie kopcą i nie dymią, a także nie wydzielają toluenu, formaldehydu, benzenu oraz innych substancji chemicznych o szkodliwym, mutagennym działaniu. Mają natomiast korzystne właściwości terapeutyczne – w zależności od rodzaju zastosowanych olejków eterycznych, sprzyjają relaksowi i odprężeniu, redukują stres, a także pobudzają do działania, bo wydzielany przez nie zapach, może nie tylko uspokajać, ale także dodawać energii.

Naturalne świece sojowe zapachowe to doskonały sposób na odświeżenie powietrza w pomieszczeniach oraz nadanie mu delikatnego aromatu. Bardzo popularne stają się świece sojowe, które możemy wykorzystać także do masażu. Ze świec powstających z wosku sojowego oraz naturalnych olejków eterycznych możemy korzystać bez obaw o stan naszego zdrowia, ciesząc się nastrojowym światłem i pięknym zapachem, a także ich atrakcyjnym wyglądem, bo produkty te są również wyjątkową dekoracją np. sypialni, salonu lub łazienki.

Similar Posts