Porady

Sterowniki marki Viessmann – sprawdzona marka i niezawodna integracja urządzeń

Sterowniki marki Viessmann - sprawdzona marka i niezawodna integracja urządzeń

Wybór marki Viessmann to inwestycja w kompatybilny i niezawodny system grzewczy. Wszystkie produkty tej marki są ze sobą zintegrowane, tworząc system, w którym każdy z podzespołów odpowiednio współpracuje z pozostałymi. Idealne współdziałanie poszczególnych komponentów systemu pozwala wykorzystać cały potencjał nowoczesnej technologii.

Kilka słów o marce Viessmann

Technika systemowa firmy Viessmann obejmuje elementy składające się na ekonomiczny i niezawodny system grzewczy: od regulatorów bezprzewodowych z modułem zdalnego sterowania przez wydajny zasobnik ciepłej wody użytkowej, który zapewnia komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej, po wysokiej jakości instalacje solarne, zapewniające oszczędne wspomaganie ogrzewania. Producent ma także w ofercie instalacje fotowoltaiczne, umożliwiające produkcję własnego prądu. W tym artykule skupimy się na sterownikach do ogrzewania firmy Viessmann.

sterowniki Viessmann

Sterownik pokojowy E-200 firmy Viessmann

Urządzenie to przeznaczone jest do sterowania pracą urządzeń grzewczych. Jest to niezwykle łatwy w montażu sterownik pokojowy. Jest stworzony w sposób, aby współpracować z każdym kotłem, do którego zalecany jest stałotemperaturowy sterownik. Model E200 to nowy model termostatu pokojowego, bardzo intuicyjny w obsłudze i instalacji. Dodatkowo urządzenie to zapewnia zaawansowany poziom regulacji ogrzewania oraz niezwykły komfort cieplny za rozsądną cenę. Model ten dostępny jest w wersjach z wieloma dodatkowymi funkcjami i rozwiązaniami. Wspomniane rozwiązania ułatwiają i pracę instalatorów jak i późniejszą eksploatację przez użytkowników. Proste i nowoczesne wzornictwo oraz intuicyjność obsługi to niewątpliwe atuty tego urządzenia. Plusem jest również duży i czytelny wyświetlacz LCD – to na pewno ułatwi użytkowanie osobom starszym.

Jeżeli chodzi o techniczne atuty tego sterownika to na pewno należy do nich funkcja optymalnego startu, która wykorzystuje technikę mikroprocesorową. Dodatkowo termostat ten niejako “uczy się” długości wstępnego ogrzewania, które jest potrzebne do osiągnięcia pożądanej temperatury. Ustawianie programów jest bardzo przyjazne dla użytkownika – ma od do wyboru trzy różne programy, a dodatkowo posiada również możliwość stworzenia programu własnego. Termostat ten posiada także funkcję zabezpieczenia pamięci. Służy ona do tego aby w razie awarii prądu dane dotyczące ustawień czy ustawionej godziny nie zostały utracone. Urządzenie posiada również blokadę przed dostępem osób niepowołanych do sterowania nim – sprawdza się to bardzo dobrze, gdy termostat montowany jest w miejscu publicznym. Ostatnia funkcja, który naszym zdaniem zasługuje na uwagę to możliwość ustawienia trybu urlopowego jak i regulacji czasowej. Można zaprogramować sterownik na wyłączenie sterowania o danej godzinie, lub ustawić go w trakcie urlopu tak, aby działał tylko po to by nie doprowadzić do zamarznięcia instalacji. Miło jest po urlopie czy pracy wrócić już do nagrzanego mieszkania.

Bezprzewodowy elektroniczny termostat pokojowy BSOP producenta VIESSMANN

Sterownik BSOP składa się z dwóch urządzeń: odbiornika głównego sterownika z ekranem montowanego na ścianie oraz nadajnika, który montowany jest przy kotle za pomocą kabla dwużyłowego. Estetycznie wykonana obudowa o szklanym froncie wyposażona jest w dotykowe przyciski. Termostat pokojowy BSOP jest urządzeniem łatwym w obsłudze posiadającym program dzienny i tygodniowy. Sterownik BSOP opcjonalnie można wyposażyć w dodatkowy czujnik temperatury zewnętrznej. Dzięki temu dodatkowi użytkownik będzie mógł łatwo uzyskać informację dotyczącą temperatury na zewnątrz. Kolejną bardzo przydatną funkcją jest możliwość wyposażenia w czujnik temperatury podłogi,dzięki możliwa jest regulacja temperatury pomieszczenia na podstawie temperatury podłogi. Urządzenie dodatkowo posiada program dzienny, program tygodniowy, wygodne dotykowe przyciski oraz front wykonany ze szkła, co zapobiega zarysowaniom.

Przewodowy elektroniczny termostat pokojowy PSOP producenta VIESSMANN

Komunikacja termostatu pokojowego PSOP z urządzeniem grzewczym lub kotłem odbywa się tak jak w przypadku sterownika opisywanego wyżej – przy pomocy kabla dwużyłowego. Urządzenie to wykonane jest precyzyjnie i solidnie. Dodatkowo jest wykonane w sposób bardzo estetyczny – obudowa ma szklany front i wyposażona jest w wygodne, dotykowe przyciski. Urządzenie to jest łatwe w obsłudze, posiada również możliwość programowania dziennego i tygodniowego. Dodatkowym atutem tego urządzenia jest możliwość doposażenia go w czujnik temperatury podłogi, dzięki czemu temperatura pomieszczenia może być regulowana w oparciu o temperaturę podłóg w mieszkaniu.

Similar Posts