Porady

Nieruchomości od dewelopera

Nieruchomości od dewelopera

Zakup własnego mieszkania to poważna decyzja, którą trzeba dokładnie przemyśleć. Pozostaje istotne pytanie- czy zdecydować się na zamieszkanie w nowopowstałym obiekcie czy jednak w mieszkaniu z rynku wtórnego?

W jaki sposób zdobyć własny dom?
Większość ludzi marzących o samodzielnym mieszkaniu nie ma wystarczająco dużo gotówki na to, aby kupić mieszkanie w bloku lub pobudować dom, czy kupić pobudowany już budynek. Każda z tych osób posiada pewną kwotę oszczędności, lecz zazwyczaj nie jest to dużo pieniędzy. Starając się o własne mieszkanie można zasięgnąć kredyt pod hipotekę. Aby uzyskać kredyt pod zastaw trzeba mieć pewną kwotę pieniędzy stanowiącą wkład własny w budowę i jest to zazwyczaj 20% wartości budynku. Środki własne i kredyt hipoteczny rozłożony na dogodne raty spełnia marzenia o swoim domu. Firmy deweloperskie odciążają przyszłych mieszkańców nieruchomości i dają możliwość posiadania nowego domu lub innego budynku bez całej bieganiny za działką, projektem budynku, planem, pozwoleniem na budowę, materiałem budowlanym, licznymi specjalistami, których praca jest niezbędna, aby nieruchomość można uznać za wykończoną. Tym wszystkim zajmuje się deweloper współpracujący z wieloma podwykonawcami, którzy wykonają każdy rodzaj pracy przy budowie. Do tych prac nie należy tylko budowa domu i pokrycie dachowe. Wlicza się w to również stolarka, hydraulika, elektryczność, glazurnictwo i wiele innych prac, które muszą wykonać fachowcy, aby budynek można było uznać za wykończony i oddać klucze przyszłym właścicielom.

Kim jest deweloper i czym się zajmuje?
Jest on biznesmenem prowadzącym działalność gospodarczą polegającą na budowaniu różnych obiektów i sprzedaży ich na rynku pierwotnym. Deweloper jest inwestorem, który inwestuje swoje pieniądze w zakup nieruchomości gruntowej, na której buduje nieruchomości budowlane. Wszystkie one budowane są z przeznaczeniem na sprzedaż lub pod wynajem. Każdy z nas dąży do posiadania własnego kąta, którym jest dom wolnostojące lub mieszkanie. Zakup nieruchomości od dewelopera jest często najlepszym wyborem. Trzeba jednak pamiętać, by wybrać firmę, która może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem a budowane przez nią budynki są doskonałej jakości. Jednym z takich deweloperów jest  https://lokum.gda.pl/, który sprzedaje doskonale usytuowane mieszkania i domy na terenie Trójmiasta i okolic. Zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z ofertą firmy!

 

Similar Posts