Porady

Na co zwrócić uwagę wybierając skrzynkę narzędziową?

Na co zwrócić uwagę wybierając skrzynkę narzędziową?

Zastanawiasz się, jak zadbać o posegregowanie narzędzi w Twoim warsztacie? Niezależnie od tego, czy jesteś domowym majsterkowiczem, czy fachowcem, skrzynka narzędziowa to podstawowe wyposażenie, w które powinieneś się zaopatrzyć. Można w niej posegregować wszystkie narzędzia, a tym samym uporządkować miejsce pracy, co bez wątpienia wpłynie na większą efektywność wykonywanych obowiązków. Jak wybrać skrzynkę narzędziową? Podpowiadamy!

Jakie są rodzaje skrzynek narzędziowych?

Przed wyborem pojemnika na narzędzia przede wszystkim trzeba zapoznać się z kilkoma rodzajami skrzynek, aby wiedzieć, która z nich najlepiej spełni nasze oczekiwania. Najpopularniejsze modele to tradycyjne skrzynki narzędziowe, czyli klasyczne walizki różniące się od siebie wielkością oraz pojemnością.

Drugim rodzajem są z kolei skrzynki modułowe na kółkach, nazywane zamiennie mobilnymi. Ich dużą zaletą jest możliwość połączenia kilku pojemników z tej samej serii w większy regał. Co więcej, ze względu na to, że wyposażone są one w element jezdny oraz ergonomiczną rączkę, najczęściej wykorzystywane są przez osoby, które potrzebują dużej mobilności.

W ofercie polskiego dystrybutora marki Kistenberg znajdziemy również warianty z serii X-Block wykonane ze wzmocnionej konstrukcji odpornej na uszkodzenia, pył oraz negatywne działanie wody. Niektóre z nich mają odporność na nacisk wynoszącą ponad 100 kg, a tym samym przeznaczone są one głównie do transportowania ciężkich narzędzi.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie skrzynki na narzędzia?

Wybór walizki na sprzęty znajdujące się warsztacie, warto więc rozpocząć od wyboru rodzaju pojemnika. Później musimy zastanowić się nad jej rozmiarem. Jeżeli potrzebujemy skrzynki do domowego warsztatu, wtedy lepiej sprawdzą się mniejsze modele. Jeżeli natomiast skrzynia ma być używana przez fachowca, wówczas lepiej zainwestować w większy wariant o dużej ładowności.

Duże znaczenie ma także materiał wykonania. Na tym etapie trzeba zastanowić się, czy skrzynka będzie wyłącznie przechowywana w warsztacie, czy też będziemy chcieli ją transportować. Jeżeli wybierzemy drugą opcję, wtedy możemy postawić na skrzynki narzędziowe z tworzyw sztucznych, które są lekkie i będzie nam się je o wiele łatwiej przenosić. Dla osób, które chcą umieścić w pojemniku ciężkie narzędzia, dobrze sprawdzą się warianty z wytrzymałego i wzmocnionego tworzywa.

Ostatnim elementem, na który trzeba zwrócić uwagę to środek skrzyni i jej wyposażenie, m.in. w organizery, kubeczki, czy przegrody, które pozwolą nam na sprawne posegregowanie narzędzi.

Similar Posts