Porady

Jak ciekawie urządzić balkon na wiosnę?

Jak ciekawie urządzić balkon na wiosnę?

Wiosną i latem na balkonie spędzamy sporo czasu. Chętnie opalamy się, czytając ulubioną książkę, spożywamy posiłki czy po prostu, relaksujemy się, słuchając śpiewu ptaków. Niemniej jednak, zanim rozpoczniemy sezon „balkonowy”, musimy odpowiednio wyposażyć naszą przestrzeń. Bez względu na to, czy mamy do dyspozycji większą, czy też mniejszą powierzchnię, warto zakupić stolik balkonowy, przy którym będzie można swobodnie usiąść w ciepłe dni.

Stoliczki dla dużych balkonów

Właściciele dużych balkonów zwykle nie mają większego problemu z doborem stoliczków balkonowych, bowiem nie są ograniczeni przestrzenią, pozostającą do ich dyspozycji. Warto wtedy postawić na duże stoliczki balkonowe, przy których będzie można ustawić krzesła dla wszystkich domowników. Jest to o tyle istotne, że jeśli będziemy chcieli spędzić na balkonie rodzinne popołudnie bądź spożyć posiłek, dla nikogo nie zabraknie miejsca. Wbrew pozorom duży stoliczek balkonowy nie musi być drogi – dobrej jakości modele kupimy już za kilkaset złotych, przy czym posłużą nam one przez długie lata. Pamiętajmy jednak, aby wygospodarować wystarczająco dużo miejsca w domu, w piwnicy bądź w garażu, tak aby po sezonie móc schować stolik do środka. Większość mebli balkonowych może bowiem ulec zniszczeniu pod wpływem mrozu bądź innych, niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Jakie stolik wybrać do małego balkonu?

Małe balkony bywają nieco bardziej problematyczne pod kątem ich urządzenia, zwłaszcza jeśli dodatkowo chcemy na nich postawić doniczki z roślinami. Oczywiście, możemy wybrać niewielkich rozmiarów stoliczki balkonowe, przy których postawimy jedno, maksymalnie dwa krzesła. Jest to dobre rozwiązanie dla singli bądź par, jednak nie sprawdzi się w sytuacji, gdy w domu mieszka więcej osób. W takim przypadku dobrze jest wybrać stoliczek balkonowy, który można przymocować do balustrady. Choć wyglądem odbiega on od tradycyjnych stoliczków balkonowych, to z powodzeniem możemy umieścić na nim rzeczy, które aktualnie są nam potrzebne na balkonie. Zmieści się tam książka, kubek z napojem czy nawet większych rozmiarów termos. Tego typu stoliczki balkonowe prezentują się bardzo elegancko, a przy okazji pozwalają zaoszczędzić maksimum miejsca. Na takie rozwiązanie powinny zdecydować się w szczególności osoby, które nie dysponują zbyt dużą powierzchnią do zaaranżowania, a jednocześnie chciałyby na balkonie postawić różnego typu ozdoby czy donice. Wtedy bowiem musimy wybierać ergonomiczne, pozwalające zaoszczędzić miejsce meble balkonowe.

Similar Posts