Porady

Na co zwrócić uwagę przy wyborze przydomowej oczyszczalni ścieków?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze przydomowej oczyszczalni ścieków?

Przydomowa oczyszczalnia ścieków stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnego szamba wszędzie tam, gdzie niemożliwe jest podłączenie do sieci kanalizacyjnej. Popularność przydomowych oczyszczalni tkwi nie tylko w ich niemal bezobsługowej pracy – takie systemy stanowią ponadto rozwiązania ekologiczne i ekonomiczne zarazem. Na co zwrócić uwagę przy wyborze przydomowej oczyszczalni ścieków? Odpowiadamy!

Neutralizacja ścieków zgodnie z obowiązującymi normami prawnymi i w poszanowaniu dobra środowiska naturalnego, jest obowiązkiem każdego właściciela – zarówno domu prywatnego, jak i zakładu przemysłowego oraz wszystkich innych obiektów, produkujących nieczystości płynne. Wielu właścicieli domów i innych obiektów, z powodu braku możliwości podłączenia do sieci kanalizacyjnej, decyduje się na popularne rozwiązanie, jakim jest tradycyjne szambo. Coraz więcej osób sięga jednak po bardziej ekologiczne rozwiązanie, takie jak przydomowa oczyszczalnia ścieków.

Rodzaje przydomowych oczyszczalni ścieków

Planując przydomową oczyszczalnię ścieków, możesz wybrać:

Wybór oczyszczalni powinien być dopasowany zarówno do Twoich potrzeb, jak i do warunków hydrogeologicznych panujących na działce. Jeśli dobór rodzaju oczyszczalni stanowi dla Ciebie problem, możesz skorzystać z pomocy firmy EKO-BIO ze Słupska, której pracownicy pomogą Ci wybrać przydomową oczyszczalnię, przeprowadzając bezpłatną wizję lokalną, mającą na celu scharakteryzowanie terenu.

Czym kierować się przy wyborze oczyszczalni ścieków?

Planując zakup przydomowej oczyszczalni ścieków, warto podjąć decyzję w oparciu o kilka istotnych kwestii, takich jak:

  • powierzchnia działki

Poza aspektami związanymi z rodzajem gleby oraz poziomem wód gruntowych, istotną sprawą jest również ilość wolnego miejsca, jakie możemy przeznaczyć na montaż konkretnego rodzaju oczyszczalni.

  • możliwości finansowe inwestora

Nie bez znaczenia jest także cena samej oczyszczalni, jak i koszty związane z jej późniejszą eksploatacją.

  • liczba użytkowników

Wybierając oczyszczalnię warto wziąć pod uwagę również jej wydajność oraz to, ile osób będzie musiała obsługiwać – liczba użytkowników decyduje bowiem o ilości ścieków dopływających do oczyszczalni, a zatem i o jej wielkości.

Wybór odpowiedniej oczyszczalni ścieków będzie miał wpływ nie tylko na jej wydajność, ale też na wygodę użytkowania. Przed przystąpieniem do zakupu konkretnego rodzaju przydomowej oczyszczalni ścieków, warto zatem rozważyć swój wybór, biorąc pod uwagę wymienione powyżej kwestie.

Similar Posts