Porady

Moskitiery – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Moskitiery - dlaczego warto się na nie zdecydować?

Sezon od wczesnej wiosny do późnej jesieni to okres, w którym zaczynamy o wiele częściej wietrzyć mieszkania i domy. Sporo czasu spędzamy również na balkonach czy w ogrodach. W takich sytuacjach często musimy zmagać się z problemem, jakim są wlatujące do wnętrz, naszych domów i mieszkań, muchy i komary. Doskonałym rozwiązaniem będą moskitiery zainstalowane w oknach. Na jakiej zasadzie działają i dlaczego warto? Sprawdź!

Czym są moskitiery?

Moskitiery to specjalne osłony na okna i drzwi, które wykonane zostały z gęstej siatki. Chronią one wnętrza budynku przed wszelkimi insektami. Siatka, która tworzy taką moskitierę, to zazwyczaj wytrzymałe włókno węglowe, dzięki któremu moskitiera jest odporna na trudne warunki atmosferyczne, takie jak mocne słońce czy deszcz, a także uszkodzenia mechaniczne, np. silny wiatr, grad czy uderzenia insektów. Moskitiery montuje się do futryn okiennych za pomocą specjalnych uchwytów obrotowych. Ich ramy stworzone są z profilu aluminiowego w wariancie z „płetwą”, która przylega do ramy okna, bądź ze specjalną kieszonką na uszczelkę szczotkową. Oferujemy moskitiery z ramami w wielu wariantach kolorystycznych oraz z białą lub czarną siatką. Ułatwi to dopasowanie ich do ram okiennych tak, aby moskitiery nie rzucały się w oczy. 

Główne zalety moskitier

Podstawową zaletą zastosowania moskitier w naszych oknach, czy też oknach i drzwiach, jest fakt, iż są całkowicie bezpieczne. Bezpieczne dla ludzi, ponieważ jedyną obroną przeciwko insektom jaką stosujemy jest obrona mechaniczna, a nie np. chemiczna, czyli silnie trująca. Oznacza to również iż jest bezpieczna dla owadów, które nie umierają, a jedynie odbijają się od “tarczy”, jaką tworzy taka moskitiera. Tego typu ochrona przed owadami jest również bardzo opłacalna. Będzie nam bowiem służyła przez wiele sezonów, w przeciwieństwie do drogich sprayów czy naklejek przeciw komarowych. Co ważne, moskitiery są proste w zamontowaniu i mogą być stosowane na praktycznie każde okno czy drzwi. Wiele rodzajów moskitier może być w łatwy sposób zdemontowanych i przechowywanych do następnego sezonu, dzięki czemu nie będą przesłaniać światła szyby zimą, czy późną jesienią, kiedy tak ważne jest odpowiednie doświetlenie wnętrz.

Postaw na sprawdzone rozwiązania

Wybierając moskietiery okienne warto postawić na sprawdzone rozwiązania. W ofercie DAKO znajdziecie aż sześć rodzajów moskitier: okienne, montowane w rolecie, drzwiowe, zwijane, przesuwane i plisowane. Wybierz odpowiednie rozwiązanie do Twoich potrzeb.

Similar Posts