Porady

Kontenery na śmieci – szybki i łatwy wywóz odpadów różnych typów!

Kontenery na śmieci – szybki i łatwy wywóz odpadów różnych typów!

Remont, kompleksowe porządki, a może przeprowadzka? To jedynie kilka sytuacji, gdy zamówienie kontenera na śmieci może być najlepszym rozwiązaniem. Na czym dokładnie polega tego typu usługa?

Pozbycie się określonych typów odpadków wymaga postępowania zgodnie z przepisami prawa. Podczas gdy codzienne śmieci produkowane w domu możemy wyrzucić do koszów na odpady zmieszane lub segregowane, takie rozwiązanie nie sprawdzi się wtedy, gdy śmieci jest dużo albo przepisy nie dopuszczają usunięcia ich w taki sposób. W takich przypadkach właściciel śmieci może samodzielnie przewieźć je do PSZOK-u, czyli do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Takie punkty dostępne są w każdej gminie. Może on jednak wybrać zewnętrzną firmę odbierającą opady. 

Kiedy warto zamawiać kontenery na śmieci?

Firmy zajmujące się odbiorem odpadów od swoich klientów mogą zapewnić im obsługę w ramach wywozu zgromadzonych śmieci. Druga opcja to w tym przypadku kontenery na śmieci, a dokładnie wynajem tego typu pojemników. Wynajem kontenerów jest wygodnym rozwiązaniem wtedy, gdy śmieci będzie przybywało wraz z postępem prac. Sprawdzą się one przede wszystkim w poniższych sytuacjach:

 

  • prace wyburzeniowe
  • prace remontowe
  • prace budowlane
  • przeprowadzki
  • generalne porządki

 

W takich sytuacjach firma dostarczająca kontenery na śmieci dowiezie kontener na wskazane miejsce. Gdy kontener się zapełni albo klient będzie chciał, aby został on już odebrany, musi tylko zadzwonić do firmy odbierającej odpady. 

Ile kosztują kontenery na śmieci?

Generalnie, kontenery na śmieci nie są drogie. Cena zależna jest w tym przypadku od szeregu czynników, w tym między innymi od wybranej pojemności kontenera, adresu, pod który ma być on dostarczony, a także od rodzaju wyrzucanych odpadków – wycenę wykonuje się na podstawie ich kwalifikacji do konkretnej grupy odpadów. Cena wynosi najczęściej od około 400 do 1000 złotych, niemniej jednak po dokładne cenniki warto zwrócić się do firm, które zajmują się świadczeniem usług wywozu odpadków. Ich adresy i dane kontaktowe można znaleźć w sieci.

Similar Posts