Porady

Do czego używa się stopni schodowych WEMA?

Do czego używa się stopni schodowych WEMA?

Zbudowane z krat pomostowych lub profilowanych, stopnie metalowe to nieodłączny element konstrukcji schodów zewnętrznych i przemysłowych, z jakimi można się zetknąć w wielu obiektach o funkcji przemysłowej. Ze względu na ażurową konstrukcję stopnice nie zatrzymują brudu, wody i śniegu, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania schodów niezależnie od panującej na zewnątrz aury. Ażurowa, zgrzewana lub wciskana  konstrukcja to również mniejsza waga przy zachowaniu dużej wytrzymałości.

Schody zewnętrzne

Podstawowym przeznaczeniem stopni metalowych WEMA, czyli stopni o konstrukcji ażurowej, wykonanych z krat pomostowych uzupełnionych o specjalne obramowania boczne nazywane bortnicami, wyposażone w otwory montażowe, jest budowa schodów zewnętrznych, całorocznych, wystawionych na działanie czynników środowiskowych. Ze względu na dużą różnorodność dostępnych wymiarów takich stopni, budowa schodów zewnętrznych o pożądanej szerokości i wysokości nie stanowi najmniejszego problemu. Stopnie metalowe WEMA gwarantują wysoki komfort użytkowania schodów zewnętrznych przez cały rok, zwiększają bezpieczeństwo chodzenia i co ważne, dzięki ażurowej budowie zmniejszają obciążenie całej konstrukcji.

Schody przemysłowe

Metalowych krat pomostowych doposażonych w bortnice z otworami montażowymi używa się również do budowy schodów wewnętrznych, zwłaszcza w obiektach o charakterze przemysłowym, na przykład w warsztatach, magazynach i zakładach produkcyjnych. Ze względu na rodzaj materiału zastosowanego do produkcji stopni metalowych WEMA (stal ocynkowana), są one w wysokim stopniu odporne na korozję i działanie różnorodnych substancji chemicznych. Dość łatwo jest również utrzymać je w czystości. Ażurowa konstrukcja i zastosowane do ich produkcji poprzeczne pręty metalowe zmniejszają ryzyko poślizgnięć, co ma niebagatelny wpływ na poprawę bezpieczeństwa w miejscu pracy. Stopnie metalowe w formie krat pomostowych z bortnicami to nieodłączny element metalowych konstrukcji schodów magazynowych, warsztatowych i wielu innych.

Schody domowe – na strych, do piwnicy, na taras lub piętro 

Jednym z dodatkowych zastosowań dla stopni metalowych WEMA jest budowa schodów domowych o konstrukcji metalowej, od których nie oczekuje się szczególnych walorów dekoracyjnych. W zastosowaniach prywatnych takie schody znajdują się zwykle w miejscach mniej widocznych, z wyjątkiem schodów zewnętrznych, których używa się jako rodzaju wejścia na podwyższony taras, balkon lub piętro domu. Stopnie metalowe WEMA mogą być dobrym uzupełnieniem dla metalowej lub nawet drewnianej konstrukcji schodów stałych prowadzących na strych domu, lub pozwalających w wygodny sposób korzystać z piwnicy znajdującej się pod domem. 

Dzięki uniwersalności zastosowań, dużej wytrzymałości i stosunkowo niskiej wadze, metalowych stopni schodowych WEMA można używać do budowy schodów zewnętrznych lub wewnętrznych w obiektach o różnym charakterze, prywatnych i komercyjnych, przemysłowych, magazynowych, a nawet mieszkalnych. Ich podstawowym przeznaczeniem jest budowa schodów metalowych zewnętrznych i wewnętrznych przemysłowych, ale można korzystać z nich również przy budowie schodów w domach mieszkalnych. 

Similar Posts