Przemysł

Kontenery magazynowe – sprawdź co wiedzieć, zanim je kupisz!

Kontenery magazynowe – sprawdź co wiedzieć, zanim je kupisz!

Kontenery magazynowe podbijają nie tylko branżę przemysłową. Są hitem w logistyce, transporcie i branży budowlanej. Jedne firmy potrzebują ich na stałe, inne tylko na chwilę. Dzięki swojej stosunkowo lekkiej konstrukcji spisują się w roli konstrukcji tymczasowej. Bez problemu możecie je kupić, sprzedać i wynająć. Co o nich wiedzieć? Zachęcamy do lektury!

Kontenery magazynowe to uniwersalne rozwiązanie

Ta niepozorna, wielkogabarytowa, zrobiona z metalu skrzynia może mieć naprawdę sporo różnego rodzaju zastosowań. Jest bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem, o szerokim spectrum rozmiarów i rodzajów konstrukcji. Kontenery magazynowe są chętnie wykorzystywane jako mieszkania tymczasowe, miejsca do magazynowania oraz transportu sprzętu bądź narzędzi, a  także domki letniskowe. Najczęściej jednak, kontenery magazynowe stosuje się w celach logistycznych. Świetnie funkcjonują jako przestrzeń do składowania materiałów oraz maszyn budowlanych. Równie często kontenery wykorzystuje się do transportu sprzętu bądź narzędzi.

Czy kupno kontenera magazynowego się opłaca?

Zdecydowanie tak. Kontenery to metalowe skrzynie, za które płacimy raz, a z których korzystamy i czerpiemy korzyści przez długie lata. Co więcej, w momencie gdy kontener przestaje być nam potrzebny, możemy go bez problemu odsprzedać, np. na skupie kontenerów.

Mieszkanie z kontenera

Mieszkanie w kontenerze to coraz mniej szokujący widok. Nierzadko przerabia się kontenery magazynowe na domy całoroczne lub letniskowe, biura czy punkty gastronomiczne. Oczywiście ich modernizacja wymaga nakładów finansowych, jednak wciąż jest to atrakcyjne, z ekonomicznego punktu widzenia, rozwiązanie. Dla architektów, którzy z otwartą głową i odrobiną szaleństwa podchodzą do swojej pracy, kontenery magazynowe okazały się strzałem w dziesiątkę i zainspirowały ich do wykorzystania metalowych skrzynek jako domów. Mikro-dom zrobiony z jednego kontenera, wiele zastosowanych w nim rozwiązań umożliwiających niezwykle wygodne funkcjonowanie w małej przestrzeni, ciekawa i niespotykana zabudowa meblowa – naprawdę warto zainteresować się tematem.

Sprzedaż kontenerów magazynowych

Zdecydowaliście się na kontener magazynowy, a po zakończeniu planowanej inwestycji jest wam on niepotrzebny? Żaden problem! Sporo firm oferuje nie tylko sprzedaż kontenerów, ale także ich wynajem oraz skup. Kontenery z drugiej ręki będą miały różny stan, jednak nie musicie się o nie obawiać. Firmy zajmujące się tego rodzaju usługami zajmują się przeglądem i naprawami kontenerów, które mają w planach odsprzedać.

Rozwiązanie na długie lata

Kontenery magazynowe to rozwiązanie na długie lata. Gwarantują swoim właścicielom pełne bezpieczeństwo przechowywanych wewnątrz materiałów oraz towarów. To bardzo solidna konstrukcja. Stabilność, trwałość, bezawaryjne zamykanie i otwieranie – to one zabezpieczą wasz majątek. Ogromnym plusem kontenerów jest fakt, że w przeciwieństwie do droższych przestrzeni magazynowych, nie posiadają słupów i przegród, więc bez problemu możecie przechowywać w nich towary, bezpośrednio na paletach.

Similar Posts