Porady

Jakie drzwi wybrać, aby czuć się bezpiecznie

drzwi do domu

Jednym ze sposobów na zabezpieczenie się przed włamaniem jest zamontowanie w domu drzwi, które będą nas przed tym chroniły. Wiemy dobrze, że inwestycja w dom jest inwestycją na bardzo wiele lat, dlatego też nie powinniśmy oszczędzać przy wyborze drzwi antywłamaniowych. Czym więc takie produkty powinny się cechować? Jak wybrać odpowiednie do naszego domu? Jakie wykończenie drzwiowe wybrać, aby pasowało do stylu budowli? Te pytania zadawane są przez wiele osób, dlatego zebraliśmy informacje na ten temat i pomożemy ci w wyborze. 

Zamykanie drzwi

Niektóre drzwi posiadają wiele zamków, do których potrzebujemy różnych rodzajów kluczy. Jest to bardzo męczące rozwiązanie, ponieważ często mamy problem ze znalezieniem odpowiedniego klucza do zamku. Te solidne produkty antywłamaniowe powinny posiadać dwa dobrze wykonane zamki drzwiowe, co w zupełności uchroni nas przed włamaniem. 

Innowacyjnym rozwiązaniem są również zamki drzwiowe wielopunktowe w połączeniu z systemem rygli, które blokują skrzydło w trzech punktach. 

drzwi do domu

Estetyka wykonania

Drzwi antywłamaniowe nie muszą być obszerne i brzydkie. Coraz to więcej producentów wytwarzających drzwi przykłada większą uwagę do ich estetyki. Używają oni ozdobnych szyb drzwiowych oraz okładzin, które są równie ładne, jak te produkowane do wnętrz. Drzwi wejściowe dobiera się zwykle pod kolor okien, jednakże mieszkając w bloku, jesteśmy od tego zwolnienie, dzięki czemu mamy większy wybór. 

Drzwi antywłamaniowe dobrej jakości – po czym poznać? 

Po pierwsze powinny posiadać co najmniej trzy bolce antywyważeniowe umieszczone od strony zawiasów oraz osłony zawiasów, które chronią przed ich wycięciem. Powinny być również wyposażone w pręty i sprężyste blachy, które zapobiegną wywiercenia w nich otworu. Ważne jest również, aby sprawdzić współczynnik U, czyli współczynnik przenikania ciepła, który powinien być niższy niż 1,5 W/(m2K). 

Klasa drzwi antywłamaniowych

Przy wyborze tych produktów antywłamaniowych musimy zwrócić uwagę na ich klasę. W sklepach ta informacja znajduje się na tabliczce przy zawiasach, jednakże dla pewności poprośmy o pomoc w znalezieniu tej informacji pracownika sklepu. Istnieje sześć klas, te antywłamaniowe powinny posiadać klasę co najmniej 3, a najlepiej 4. Odpowiada to skali starej klasy C. Taki produkt posiada 10-minutową odporność przy ciągłej próbie ich wyłamania. Musimy również zwrócić uwagę na to, czy posiadają grubą blachę, która wzmacnia obustronnie plat i nie jest cięższa niż dwa milimetry. 

Cena drzwi antywłamaniowych

Cena tych produktów antywłamaniowych zależy od kilku czynników. Koszt będzie różny w zależności od wykończenia, jakie uznamy za odpowiednie dla nas. Jeśli wybierzemy modele ze szklanymi wstawkami, które muszą być bardzo solidne, musimy liczyć się z tym, że zapłacimy więcej. Do wyboru mamy również materiał, z którego będą wykończone może to być m.in. wykończenie lakierowane, wykończenie wiórową płytą meblową lub okleiną PCV. W zależności od wyboru materiałów oraz firmy produkującej, ten zakup może wynieść nas od 1500 zł do 3000 zł. 

 

Podsumowanie

Drzwi antywłamaniowe nie są potrzebne każdemu, przed ich zakupem powinniśmy przeanalizować, w jakim otoczeniu mieszkamy pod kątem możliwości włamania. Musimy również wziąć pod uwagę, w jakiej zabudowie mieszkamy, czy jest to zabudowa szeregowa, małe osiedle, a może dom jednorodzinny z dala od sąsiadów? Wszystkie te czynniki powinny mieć wpływ na nasz zakup. 

 

Similar Posts