Porady

Jakie drzwi do kabiny prysznicowej wybrać?

Jakie drzwi do kabiny prysznicowej wybrać?

Kabiny prysznicowe cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością i są coraz częściej wybierane zamiast wanny. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klienta, producenci armatury łazienkowej oferują obecnie szeroki wybór kabin prysznicowych w różnych wzorach, rozmiarach i kształtach. Jaka kabina prysznicowa będzie dobrym wyborem – przesuwna czy otwierana?

Drzwi przesuwne do kabiny prysznicowej

Drzwi przesuwne do kabiny prysznicowej to bardzo dobry wybór, gdy dysponujemy łazienką o małym metrażu. W tym wypadku zastosowanie kompaktowych rozwiązań jest niezbędne. Drzwi przesuwne sprawdzą się w takim przypadku doskonale, gdyż ich montaż nie wymaga wykorzystania dużej ilości przestrzeni. Kabina prysznicowa z drzwiami przesuwnymi eliminuje ryzyko uszkodzenia pozostałego wyposażenia łazienki, na przykład mebli czy umywalki. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie każdy metr jest na wagę złota, oraz w przypadku, gdy przed kabiną nie ma zbyt wiele wolnego miejsca.

Wybierając drzwi prysznicowe rozsuwane, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Po pierwsze, trzeba wybrać rodzaj konstrukcji, gdyż mogą mieć formę harmonijki lub mogą na siebie zachodzić. Po drugie, mogą być rozsuwane na prawą, lewą lub w obie strony. W tym wypadku duże znaczenie ma prawidłowy montaż, jeżeli nie będą założone poprawnie – wówczas mogą wypadać, a więc nie będą spełniać swojej funkcji, jak należy. Dużą zaletą kabin prysznicowych zaopatrzonych w drzwi przesuwne jest płynne, ciche otwieranie i zamykanie, a także mniejsze ryzyko uszkodzenia mechanicznego, niż w przypadku posiadania kabiny z drzwiami uchylnymi.

Jakie drzwi do kabiny prysznicowej półokrągłej wybrać?

Wybór drzwi do kabiny prysznicowej półokrągłej nie jest trudny, zakładając, że jest ona montowana zazwyczaj w małych łazienkach. W tym wypadku mamy dwie możliwości, możemy zdecydować się na model rozsuwany lub uchylny. Ten pierwszy pozwala zaoszczędzić dużo miejsca, a drugi sprawdzi się w nieco większych łazienkach. Skrzydła drzwi przesuwnych poruszają się na specjalnych prowadnicach, które mogą zachodzić na siebie lub tworzyć harmonijkę. To dobry wybór, przy czym warto zdawać sobie sprawę z tego, że konstrukcja będzie wymagała regularnego czyszczenia. Niestety w zakamarkach może osadzać się kurz oraz brud. Drzwi do kabiny prysznicowej 100 cm są dostępne w różnych wersjach, dlatego można dopasować je do swoich indywidualnych potrzeb.

Innym rozwiązaniem są drzwi do kabiny otwierane, które wprawdzie zajmują więcej miejsca, jednak prezentują się bardziej estetycznie, a co więcej – są łatwiejsze do utrzymania w czystości. Dobrym wyborem będą drzwi otwierane do środka z jednym skrzydłem (będą zajmowały najmniej miejsca).

Wybór kabiny prysznicowej oraz dobranie do niej odpowiednich drzwi wcale nie są takie łatwe, jak może się wydawać. Pamiętając o tym, że od rodzaju kabiny będzie zależeć nasz komfort i wygoda podczas kąpieli. Weźmy więc pod uwagę wszystkie za i przeciw oraz dostosujmy jej rodzaj do rozmiaru łazienki.

 

Similar Posts