Porady

Jaki stolik kawowy wybrać do salonu?

Jaki stolik kawowy wybrać do salonu?

Stolik do kawy to bardzo ważny element wystroju każdego salonu. Ma on być nie tylko poręczny i wygodny w użytkowaniu, ale także estetyczny. Obecnie na rynku mamy do wyboru taką liczbę różnych modeli stolików, że ciężko zdecydować się na ten jeden konkretny. Czym zatem powinniśmy kierować się przy zakupie stolika? Oto kilka podpowiedzi. 

  1. Czym kierować się przy wyborze stolika kawowego?
  2. Stolik kawowy jako ważny element aranżacyjny
  3. Stolik kawowy – z jakiego materiału?
  4. Jaki rozmiar stolika kawowego będzie najlepszy?
  5. Jaki kształt stolika kawowego mamy do wyboru?

Czym kierować się przy wyborze stolika kawowego?

Stolik kawowy powinien być przede wszystkim dobrany do ogólnej aranżacji salonu. Musimy go dobrać tak, aby pasował do innych mebli oraz dodatków. Ważna przy tym jest jego funkcjonalność. Stolik do kawy nie powinien być też ciężki. Ten mały mebel można bowiem z powodzeniem przestawiać tak, aby idealnie pasował do danej sytuacji. Jeśli mamy więcej gości z łatwością go przesuniemy w inne miejsce. Liczą się także takie kwestie jak: materiał, z jakiego mebel został wykonany oraz rozmiar. To własnie te elementy będą dyktować zakup konkretnego modelu. Przejdźmy zatem do omówienia poszczególnych czynników. 

Stolik kawowy jako ważny element aranżacyjny

Zacznijmy od tego, że stolik do kawy powinien współgrać z całym wnętrzem. Stanowi on bowiem bardzo ważny element aranżacyjny. Dlatego na rynku jest taka mnogość modeli. Jeśli wolimy wnętrza w tradycyjnej stylistyce, to zakup nowoczesnego mebla zaburzy całą koncepcję. Geometryczne kształty i zdecydowane kolory nie będą pasowały do salonu w stylu rustykalnym pełnym delikatnych linii oraz pastelowych barw. Dlatego projektanci wnętrz zwracają szczególną uwagę na spójność w aranżacji. Czasami to właśnie designerski stolik kawowy o niebanalnej formie ma grać główną rolę w salonie. Wszystko zależy od koncepcji, jaka dominuje w danym pomieszczeniu. Duży wybór stolików do kawy znajduje się na stronie sklepu internetowego https://www.sfmeble.pl/pomieszczenia/salon/stoliki.html

Stolik kawowy – z jakiego materiału?

Stolik kawowy może być wykonany z drewna, metalu, aluminium, plastiku, chromu oraz wielu innych materiałów. Do minimalistycznego, nowoczesnego salonu będą pasowały metalowe meble bądź wykonane z drewna, ale bez żadnych zdobień. Błyszczący chrom idealnie będzie pasował do pomieszczenia w stylu glamour. Osoby, które lubią romantyczne aranżacje mogą kupić biały stolik wykonany z rattanu bądź wikliny. W pomieszczeniach utrzymanych w skandynawskim stylu pięknie zaprezentują się proste konstrukcje z jasnego drewna. Coraz częściej można znaleźć stoliki wykonane z europalet bądź skrzynek ogrodowych. Taki mebel będzie idealny do salonu, w którym dominują loftowe aranżacje.

Opcji jest bardzo dużo. Niezależnie od tego, jaki materiał wybierzemy, zwróćmy uwagę na jego wytrzymałość. To jeden z głównych czynników, jakim powinniśmy się kierować przy wyborze mebli. Ważna jest także łatwość czyszczenia danej powierzchni. Stolik do kawy będzie narażony na powstanie plam między innymi z przypadkowo rozlanego napoju czy jedzenia. Jeśli zabrudzeń nie da się domyć, to mebel będzie wyglądał nieestetycznie, wręcz niechlujnie. Dlatego zanim kupimy konkretny model dowiedzmy się, jak czyścić daną powierzchnię. 

Jaki rozmiar stolika kawowego będzie najlepszy?

Rozmiar stolika do kawy uzależniony jest od przestrzeni, jaką dysponujemy. W małych pomieszczeniach duży stolik może zwyczajnie przeszkadzać. Dlatego musimy się zastanowić, na jaki mebel możemy sobie pozwolić. Duże stoliki sprawdzą się w przypadku większych salonów, gdzie dodatkowo możemy postawić więcej miejsc siedzących. Wszystko także zależy od tego, czy często przyjmujemy gości. Przy dużej rodzinie i licznych znajomych mały stolik nie zda egzaminu. Jeśli zatem wiemy, że potrzebujemy dużego stolika, to nie bójmy się go kupić. Co zrobić, gdy nie mamy wystarczającej przestrzeni, ale wiemy, że często ktoś do nas wpada? W takiej sytuacji można zdecydować się na stoliki kawowe w zestawie. Najczęściej są one sprzedawane w duecie. Mniejszy stolik można wtedy schować pod większy. W ten sposób mamy możliwość rozłożenia stolików przy większej liczbie gości. A kiedy go nie używamy, chowamy i w ten sposób nie tracimy przestrzeni. Ciekawym rozwiązaniem są stoliki, które mają od razu schowek. Taki wynalazek sprawdzi się w małych pomieszczeniach,gdzie brakuje miejsca do przechowywania różnych przedmiotów. 

Jaki kształt stolika kawowego mamy do wyboru?

Stoliki do kawy mają także różne kształty. Możemy kupić klasyczne okrągłe, kwadratowe bądź prostokątne. Obecnie projektanci mebli prześcigają się w wymyślaniu innych, bardziej nietypowych kształtów. Taki designerski stolik o niebanalnej formie może stanowić najważniejszy punkt aranżacji pomieszczenia. Kształt, materiał oraz kolor mebla przyciągają uwagę gości, którzy z pewnością docenią i zachwycą się takim stolikiem do kawy. W stonowanych pomieszczeniach niestandardowy kształt będzie się wyróżniał i nadawał całości charakteru. 

Similar Posts