Ogród

Dlaczego warto kupić krzesła rattanowe?

Dlaczego warto kupić krzesła rattanowe?

Pomimo że krzesła rattanowe głównie kojarzymy z ogrodem, będą pasowały także do naszych mieszkań. Lekkość, wygoda oraz nowoczesność – to tylko niektóre z wymienianych zalet. Warto poznać zalety tropikalnego włókna rattanu również u siebie. Podpowiadamy, jak wybrać krzesło, aby spełniało nasze oczekiwania oraz jak je pielęgnować, żeby cieszyć się nim przez wiele lat.

1. Jak wybrać krzesło rattanowe?

2. Krzesło rattanowe – do ogrodu i do wnętrza

3. Dlaczego warto wybrać krzesła z rattanu?

4. Jak dbać o krzesła rattanowe?

Jak wybrać krzesło rattanowe?

Krzesło rattanowe jest meblem, wywodzącym z gorącego klimatu. Włókna pochodzą z palmy rattanowej, która rośnie w Malezji, Indonezji, a także w Ekwadorze. Meble te były już znane w starożytności, a od drugiej połowy ubiegłego wieku cieszą się także popularnością w dzisiejszych wnętrzach.

Naturalne włókna ozdobią każdy ogród. Jednak krzesło krzesłu nierówne, dlatego warto wiedzieć, na jakie elementy należy zwrócić uwagę, kupując wymarzony model. Rattan to tropikalne włókno. Żeby jednak przetrwało upalne lato, wskazane jest, aby było ono dodatkowo pokryte lakierem, zabezpieczającym przed działaniem promieni słonecznych. Krzesła rattanowe bez jakiekolwiek powłoki będą nadawać się tylko do środka pomieszczeń. W ogrodzie szybko będą się niszczyć i płowieć.

Bardzo ważnym czynnikiem jest także informacja o dopuszczalnym obciążeniu statycznym. Z reguły maksymalne obciążenie to 100 kg. Z tego powodu krzesła rattanowe są lepszym wyborem aniżeli sofy. Przy wyborze sprawdźmy również jakość wykończenia. Warto, żeby nóżki krzesła były wszystkie równe. Szeroki wybór krzeseł z rattanu odnajdziemy na stronie: https://www.wonder.pl/c/krzesla-rattanowe.

Krzesło rattanowe – do ogrodu i do wnętrza

Meble wykonane z rattanu, jak żadne inne, będą pasować zarówno do pomieszczeń wewnątrz, jak i do ogrodów. Delikatne, tropikalne włókna, z których są one wykonane, będą pasowały do wielu wystroi i aranżacji. Ponadto świetnie komponują się z otaczającą ją zielenią. Pamiętajmy, aby na czas niepogody, schować je do wewnątrz.

Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby krzesła rattanowe służyły nam na co dzień w domu. Idealnie wpasują się do stylu boho, czy retro. Ciekawie będą wyglądać także jako kontrast do pomieszczeń w stylu skandynawskim, gdzie dominuje przede wszystkim biel oraz szarość.

Krzesła z naturalnych włókien możemy bez problemu wstawić do naszych salonów, a nawet do kuchni. Z całą pewnością pomogą nam one ocieplić i odświeżyć aranżację. Zarówno klasyczne, jak i nowoczesne pomieszczenie tylko zyska dzięki rattanowi i jego właściwościom.

Dlaczego warto wybrać krzesło z rattanu?

Krzesła rattanowe są wykonane z tropikalnej palmy, której włókna są wyjątkowo plastyczne oraz wytrzymałe, dzięki czemu świetnie nadają się na meble ogrodowe. Wymagają one pielęgnacji, jak i zapewnienia optymalnych warunków. Pomimo tego cieszą się dużą popularnością.

Bez wątpienia krzesła wykonane z rattanu mają wiele zalet. Jedną z nich jest oczywiście lekkość. Bez trudu możemy je przenosić z miejsca na miejsce. Aranżacja na nowo pokoju, czy też ogrodu już nie stanowi problemu.

Inną zaletą, która wysuwa się na wierzch, jest ich stabilność. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka na takie nie wyglądają, to zapewniają bezpieczeństwo zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Rattanowe włókna nie pękają i dobrze trzymają się podłoża, również na zewnątrz.

Zwróćmy także uwagę na zalety tego włókna naturalnego. W przeciwieństwie do tworzyw sztucznych jest ono bardziej plastyczne i ma zdolności do dopasowania się do krzywizn naszych ciał, co daje nam jeszcze większe poczucie wygody.

I na koniec warto wymienić także prostą konserwację. Meble wykonane z takich materiałów jak drewno wymagają szeregu impregnatów, żeby zachować długowieczność. W przypadku krzeseł rattanowych także trzeba pamiętać o pielęgnacji, aczkolwiek ich czyszczenie jest znacznie łatwiejsze i bezpieczniejsze dla materiału.

Jak dbać o krzesła rattanowe?

Jak o każdy mebel wykonany z materiału naturalnego, o krzesła rattanowe trzeba dbać. Bez tego szybko stracą swój pierwotny kształt i będą miały ślady zużycia. Podstawą jest zapewnienie optymalnych warunków przechowywania. W trakcie pogodnego lata nie będzie się im działa żadna krzywda. Jednakże na czas spadków temperatury, deszczów, czy też wiatrów muszą one być jak najszybciej schowane do bezpiecznego pomieszczenia. Najlepszym miejscem, gdzie sprawdzą się krzesła rattanowe, są te zacienione, jak na przykład altany.

Pamiętajmy, że rattan nie lubi kurzu ani zabrudzeń. Aby je usunąć, wystarczy wykorzystać zwykły odkurzacz oraz wilgotną (ale niemokrą) szmatkę. Możemy dodać także kilka łyżeczek kwasku cytrynowego i kilka kropel wody utlenionej.

Nie zapominajmy także o regularnej impregnacji mebli. Najlepszym na to momentem jest zakończenie sezonu letniego, zanim krzesła rattanowe zostaną schowaną do bezpiecznych pomieszczeń. Przydadzą nam się w tym celu równe produkty do pielęgnacji naturalnych materiałów, jak impregnaty, woski oraz oleje. Zabezpieczają one nie tylko przed zabrudzeniem, ale pomagają przywrócić blask i ożywić barwę. Ponadto powinny zawierać filtr UV, aby chronić delikatne włókno rattanu przed szkodliwymi promieniami słonecznymi.

Similar Posts