Budowa

Jak wybrać firmę do budowy domu jednorodzinnego?

Jak wybrać firmę do budowy domu jednorodzinnego?

Rozpoczynając budowę domu jednorodzinnego, inwestor musi nawiązać współpracę z rzetelną firmą budowlaną. Aby wszystkie prace zostały wykonane prawidłowo i terminowo, zatrudniona ekipa powinna posiadać odpowiednią renomę. Jak znaleźć dobrych fachowców?

Opinie i referencje

Większość budowlańców zdobywa zlecenia z tzw. polecenia. To firmy, które bardzo solidnie wykonują swoją pracę. Inwestorzy bez wahania rekomendują ich usługi swoim bliskim. Wybrana firma już przy pierwszym kontakcie powinna ocenić możliwość pełnego wykonania projektu, np. na podstawie specyfikacji i harmonogramu prac. Rzetelność wykonawców można też sprawdzić, szukając stosownych informacji na forach internetowych. Opinie o nieuczciwych lub niesolidnych firmach rozprzestrzeniają się bardzo szybko. Wykonawcy dbający o renomę starają się, aby ich marka kojarzona byłą wyłącznie z solidnością. Firmę budowlaną można tez sprawdzić, prosząc o referencje – uczciwi wykonawcy chętnie udostępniają potencjalnym klientom adresy wcześniej wykonanych realizacji.

Weryfikacja kosztów

Cennik poszczególnych firm budowlanych może być stosunkowo zróżnicowany, dlatego najlepiej poprosić o wycenę kilku wykonawców. Pozwala to na dość miarodajne porównanie wszystkich ofert. Wytypowana ekipa powinna zaproponować najbardziej uczciwą, optymalną, rozsądną cenę. W rzetelnym kosztorysie powinna się znaleźć nie tylko lista wydatków, ale również wykaz wszystkich materiałów, zakres robót, termin realizacji czy okres gwarancji. Przydatnym dodatkiem mogą być informacje dotyczące elementów, którymi musi zająć się inwestor – np. zapewnieniem ubezpieczenia. Przesadnie tanich ofert nie warto jednak wybierać. Budowa domów jednorodzinnych to poważna inwestycja, a wielu błędów wykonawczych nie da się naprawić.

Ustalenie zasad umowy

Wybierając firmę budowlaną, warto sprawdzić jej wiarygodność w kwestii zgodnego dopełniania wszystkich ustaleń. Jedynie dobrze sporządzona umowa daje inwestorowi podstawę do ewentualnych roszczeń w sądzie, np. jeżeli prace nie zostaną wykonane prawidłowo. Wszystkie kwestie powinny zostać spisane – nawet najmniejsza drobnostka nie może być ustalana wyłącznie ustnie. W żadnym wypadku nie wypada też zatrudniać fachowców na czarno. Umowa powinna regulować datę rozpoczęcia i zakończenia prac, a także czas realizacji każdego etapu projektu. Firma musi wyrazić zgodę na wyszczególnienie w dokumencie wszystkich zadań, za których wykonanie fachowcy otrzymają wynagrodzenie.

Ocena ekipy na żywo

Kompleksowa budowa domów wymaga inwestycji znacznych środków. pieniężnych. Warto więc obejrzeć poprzednie realizacje poszczególnych ekip. Najlepiej ocenić stan obiektu zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Warto poszukać uszkodzeń w materiałach konstrukcyjnych, niewłaściwie rozplanowanych elementów czy niedomalowanych powierzchni. Właściciela można poprosić o osobistą opinię na temat współpracy z daną ekipę. Przyszłych wykonawców warto też sprawdzić bezpośrednio podczas pracy na budowie. Nawet krótka rozmowa pozwala na ocenę atmosfery panującej w firmie oraz jej wiarygodności. Fachowcy powinni być godni zaufania oraz uważni. Wpływa na to zarówno obchodzenie się z materiałami budowlanymi, jak i dbanie o bezpieczeństwo i porządek. W ten sposób można sprawdzić, czy dana ekipa to wykwalifikowani profesjonaliści.

Budowa domu jednorodzinnego z firmą New-house

Najlepszym sposobem na sprawdzenie rzetelności firmy jest ocena ich realizacji wykonanych „pod klucz”. Dotyczy to budynków, które oddawane są właścicielom w formie nadającej się do zamieszkania. Gotowe domy pod klucz posiadają pomalowane ściany, położone podłogi i wykończone łazienki. Wiele realizacji ma też zamontowany osprzęt elektryczny oraz kompletną kotłownię. Budowa domu jednorodzinnego pod klucz z firmą New-house to gwarancja najwyższej jakości i terminowości wykonania zlecenia. Dowodem solidności firmy są przygotowane wcześniej realizacje, które zobaczyć można na stronie wykonawcy. Wybierając najlepszych fachowców, warto zwracać szczególną uwagę właśnie na najbardziej wymagające i skomplikowane inwestycje.

Similar Posts