Porady

Jak urządzić nowoczesny salon w minimalistycznym stylu

Jak urządzić nowoczesny salon w minimalistycznym stylu

Nowoczesny, stylowo urządzony salon to marzenie wielu z nas. Jego urządzanie nie musi jednak wiązać się z koniecznością kupowania dużej ilości nietypowych mebli czy dodatków. Minimalizm i prostota również są w modzie! Sprawdź, w jaki sposób stworzyć oryginalne wnętrze z powściągliwym klimatem.

Urządzanie mieszkania to ważny moment, a przy tym często świetna zabawa. Niezależnie od tego, czy mierzymy się z generalnym remontem czy jedynie odświeżamy stare kąty, musimy jednak odpowiednio się do tego przygotować, poznając aktualne trendy i nietypowe rozwiązania. Nowoczesne wnętrza wciąż pozostają na topie, a wśród niekwestionowanych hitów jeśli chodzi o styl znajduje się minimalizm. Minimalistyczne pomieszczenia są proste i pozbawione przepychu oraz ekscentrycznych motywów. Zamiast mnóstwa bibelotów króluje w nich przestrzeń. Poniżej przedstawiamy kilka rozwiązań, które ułatwią Ci połączenie ze sobą tych rzeczy podczas urządzania salonu:

Mniej znaczy więcej

Oto złota zasada minimalizmu! Nowoczesne wnętrze można ciekawie urządzić nie wykorzystując do tego wielu rzeczy. Decydując się na prosty, często wręcz surowy wystrój, powinniśmy starannie dobierać wszystkie meble i dodatki. Muszą one być ze sobą spójne i dobrze przemyślane. Warto skupić się także na jakości – lepiej zainwestować w jeden, porządny mebel niż zagracać pomieszczenie wieloma przypadkowymi rzeczami.

Meble i dodatki

Meble w nowoczesnym salonie powinny być opływowe i pozbawione zbędnych ozdób. Minimalistyczny styl najczęściej wiąże się z wykorzystaniem takich materiałów jak beton, drewno czy metal, często w surowej formie. Kolorystyka mebli powinna odpowiadać i współgrać reszcie otoczenia, komponując się z podłogami i ścianami. Jeśli chodzi o ozdoby, ich ilość powinna być ograniczona. Wazony, kwiaty, obrazy czy proste rzeźby to dobry pomysł, o ile nie zagracają one pomieszczenia.

Nietypowe ogrzewanie

To, w jaki sposób ogrzewamy pomieszczenie, często ma duże znaczenie jeśli chodzi o jego estetykę. W nowoczesnych wnętrzach świetnie sprawdzi się na przykład kominek lub nietypowy grzejnik.

  • Kominek – świetny pomysł dla tych, którzy stawiają na przytulny klimat. Obecnie znaleźć można kominki, których wzornictwo nie tylko dobrze komponuje się z nowoczesną, prostą przestrzenią, ale przy tym nadaje jej charakteru. Geometryczna bryła? Palenisko na środku pokoju? A może retro piecyk? Każdy znajdzie coś dla siebie!
  • Pionowy grzejnik – to kolejne interesujące rozwiązanie, które nie tylko dobrze wygląda, ale także pozwala zaoszczędzić sporo miejsca. Grzejniki pionowe nadają się zarówno do małych jak i do większych przestrzeni. Ich prosta, minimalistyczna forma doskonale sprawdzi się jako funkcjonalna ozdoba nowoczesnego salonu. wysokość takiego grzejnika to około 160-180cm, występują one w różnych kolorach, a niektóre modele można dodatkowo ozdobić.

Ład i porządek

Każde minimalistyczne wnętrze musi być uporządkowane. Prostota wymaga bowiem łatwych rozwiązań jeśli chodzi o przechowywanie rzeczy i organizację przestrzeni. Brak zbędnych bibelotów, które zbierają kurz, zdecydowanie ułatwia utrzymanie porządku w tak urządzonym pomieszczeniu. Co więcej, meble powinny być funkcjonalne, aby móc je wykorzystać do przechowywania.

Jak widać, aranżacja prostej, nowoczesnej przestrzeni nie jest trudna. Minimalistyczny wystrój salonu pozwoli stworzyć miejsce, które posłuży zarówno dla rodziny jak i dla nas samych. Wykorzystując nowe rozwiązania i wykorzystując zdobyte rady, można uczynić zwykły pokój nowym, ulubionym miejscem w całym domu.

 

Similar Posts