Porady

Jak prawidłowo korzystać z kanalizacji?

Jak prawidłowo korzystać z kanalizacji?

Wiele osób ma problemy z wadliwie działającą kanalizacją. Twierdzą oni, że się zatyka, woda wolno spływa oraz że korzystanie z niej przypomina mękę. Być może tak dzieje się w związku z większą awarią, co do której na pewno wiadomo, że samodzielnie się jej nie rozwiąże. Może być jednak także i taki problem, który ostatecznie sprowadza się do używania kanalizacji w niewłaściwy sposób. Czego nie wolno robić?

Odpady remontowe

 Ileż to razy potrzebna jest specjalistyczna ekipa udrażniająca rury i naprawiająca kanalizację, taka jak na https://www.stankan.pl/udraznianie-rur-kanalizacyjnych/, gdy użytkownicy domów i mieszkań pozwalają na dostanie się do odpływów kanalizacyjnych struktur, które nie powinny się tam znaleźć. O czym mowa? Przede wszystkim o odpadach remontowych, takich jak:

  • Mniejsze fragmenty gruzu,
  • Farby,
  • Lakiery,
  • Mieszaniny zapraw, klejów, gipsów,
  • Gładzie i tynki,
  • Wiele innych.

Wszystkie te materiały, zwłaszcza w środowisku wodnym, szybko robią się twarde i w efekcie mogą zapchać kanalizację skutecznie i na długi czas.

 

Włosy, piasek, codzienna eksploatacja

Wiele osób wsypuje do rur kanalizacyjnych wiele przedmiotów i materiałów, które nigdy nie powinny się tam znaleźć. Najlepszym przykładem są włosy, które najskuteczniej zapychają rury. Zamiast je spłukiwać, należy starać się je wyciągać z umywalek i zlewów i, w miarę możliwości, czyścić syfon regularnie. Nie zawadzi także używać specjalistycznych płynów i chemikaliów, jednak z nimi należy uważać, gdyż można zniszczyć strukturę całej kanalizacji, a wówczas potrzebna będzie pomoc fachowców, np. na https://www.stankan.pl/udraznianie-rur-kanalizacyjnych/.

 

Żywność

 Warto wiedzieć, że spłukiwanie żywności kanalizacją jest niezwykle szkodliwe dla niej samej. O ile w odpływie nie ma zamontowanej niszczarki, to nie wolno pozwalać, by do rur dostawały się jakiekolwiek nieco większe elementy pochodzące z żywności. Jest to niezdrowe dla całej instalacji i bardzo łatwo może doprowadzić do zatkania się rury. Co więcej, tego rodzaju zanieczyszczenia są niezwykle trudne do usunięcia.

Similar Posts