Porady

Jak dobrać haczyki lakiernicze do potrzeb swojej malarni?

Jak dobrać haczyki lakiernicze do potrzeb swojej malarni?

Haczyki lakiernicze to małe, lecz bardzo istotne elementy wyposażenia każdej malarni proszkowej. Służą do podtrzymywania przedmiotów w czasie lakierowania w takiej pozycji, aby operator miał do nich łatwy i nieskrępowany dostęp. Z drugiej strony pozwalają świeżo pomalowanym detalom schnąć do momentu, aż wykona się stabilnie połączenie elektrostatyczne farby ze stalowym elementem.

Różne rodzaje haczyków

Haczyki lakiernicze (zob. https://farbyonline.eu/433-haczyki-lakiernicze) produkowane są ze stali, bo to gwarantuje im najwyższą wytrzymałość. Ponadto stal można dość swobodnie kształtować, dlatego pojedyncze elementy różnią się formą i rozmiarem. Zadaniem dobrych haczyków jest zapewnienie mocnych połączeń elektrycznych między detalami. To priorytet w procesie malowania proszkowego. Jednak dla uzyskania pożądanych efektów trzeba dopasować rodzaj uchwytów nie tylko do obrabianych konstrukcji, ale też samej lakierni proszkowej. Najpopularniejsze, a zarazem najbardziej uniwersalne są haki przypominające nieco kanciastą literę C. Nie brakuje też takich, które z uwagi na swój kształt oraz wielkość są przeznaczone dla konkretnych typów elementów.

Dopasowanie haków do malowanych elementów i lakierni

Jak widzisz haczyki mogą być uniwersalne, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby do bardziej zaawansowanej lakierni zamówić indywidualne wyposażenie. Są to nie tylko uchwyty stalowe, ale też wykonane ze stali węglowej i powleczone miedzią, które służą do podtrzymywania kloszy malowanych lamp czy stalowych felg. Sprawdzają się one też wszędzie tam, gdzie obrabianych detali nie da się postawić ani podwiesić na uniwersalnych haczykach. Spory wybór rozwiązań znajdziesz w sklepach internetowych dostarczających wyposażenie lakierni proszkowych.

Dlaczego wybór haczyków jest ważny?

Dlaczego w Twojej pracy tak ważne są haczyki dobrze dopasowane do malowanych elementów? Oprócz wspomnianego przewodnictwa elektrycznego, liczy się też łatwość transportowania pomalowanych detali. Z kabiny do pieca trafiają one w nienagannym stanie, tracąc zaledwie minimalną ilość proszku, którym zostały pokryte. Powierzchnia pieca jest optymalnie wypełniona, dlatego proces przebiega bez zakłóceń, wydajnie i w możliwie najkrótszym czasie. Z kolei, dzięki mocnym, lecz cienkim uchwytom ślady po zawieszeniu są niemal niedostrzegalne na powierzchni.

Jak widzisz warto poświęcić nieco uwagi haczykom. W malarni proszkowej to małe elementy o dużym znaczeniu dla komfortu i jakości lakiernika.

Similar Posts