Porady

Jak dobrać łóżko do stylu sypialni?

Jak dobrać łóżko do stylu sypialni?

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu, którego istotnym elementem jest łóżko. To ono pozwala na krótką drzemkę w ciągu dnia i kojący sen nocą. Z tego powodu musi być przede wszystkim wygodne. Oprócz tego coraz częściej zwracamy także uwagę na jego wygląd, zdajemy sobie bowiem sprawę, że może doskonale podkreślić stylistykę wnętrza. Z naszego artykułu dowiesz się, jak dobrać łóżko do stylu sypialni.

Klasycznie czy nowocześnie?

Najprostszy podział trendów wnętrzarskich oscyluje pomiędzy klasyką a nowoczesnością. Miłośnicy pierwszego stylu urządzają wnętrza w sposób tradycyjny, zaś zwolennicy drugiego rozwiązania najczęściej decydują się na minimalizm, choć w zależności od stylu mogą go także wzbogacać ekstrawaganckimi dodatkami. Zarówno jedni, jak i drudzy mają do wyboru różnorodne łóżka, które z pewnością doskonale wpiszą się w stylistykę sypialni. W tej urządzonej w stylu klasycznym lepiej sprawdzi się łóżko drewniane, zaś dla wnętrz o nowoczesnym charakterze polecane będą meble wykonane z aluminium lub łóżka z płyty meblowej. Zarówno jedni, jak i drudzy bez obaw mogą wybrać łóżka tapicerowane, w tym także kontynentalne, muszą jednak dostosować rodzaj i kolorystykę tkaniny obiciowej do charakteru wnętrza. 

Łóżko zwykłe czy tapicerowane?

Łóżko wykonane z drewna, metalu czy płyty meblowej na ogół cechuje się prostotą. Nie posiada elementów ozdobnych, dlatego też może być zastosowane w każdym wnętrzu – wyjaśnia przedstawiciel firmy MK Foam zajmującej się sprzedażą łóżek. Ze względu na uniwersalny charakter znajdzie swoich zwolenników zarówno wśród miłośników klasyki, jak i nowoczesności. Podobnie jest z łóżkami tapicerowanymi, które także wpiszą się w stylistykę niejednej sypialni. Zasadnicza różnica polega jednak na tym, że w ich przypadku wybór będzie wymagał znacznie więcej inwencji. Na rynku istnieje bowiem ogromne zróżnicowanie tkanin tapicerskich, które różnią się od siebie właściwościami, kolorystyką, a także strukturą. 

Do sypialni urządzonych w tradycyjnym stylu polecane będą eleganckie tkaniny w stonowanych kolorach. Brąz, beż, butelkowa zieleń, a także kolory ziemi będą współgrały z drewnianymi elementami, które najczęściej znajdują się we wnętrzach tego typu. Z kolei w przypadku minimalizmu i stylu industrialnego sprawdzi się niezwykle modna biel, szarość i czerń. Łóżka tapicerowane będą także dobrym wyborem dla zwolenników designu w charakterze art deco lub glamour, którzy będą mogli wybierać z bogatej gamy żywych, nasyconych barw.

Aby wybrać odpowiednie łóżko do sypialni, oprócz funkcji praktycznych, trzeba się także zastanowić nad jego wyglądem. Jeśli dobierzemy go do charakteru wnętrza, z pewnością podkreśli wygląd całości i sprawi, że spędzanie czasu w sypialni będzie niezwykle przyjemne. 

Similar Posts