Porady

Granit. Doskonały materiał budowlany

Granit obok marmuru to najczęściej wybierany surowiec przy pracach budowlano-remontowych. Świetne właściwości fizykochemiczne oraz elegancka struktura kamienia sprawiają, że granit jest bardzo popularny we wnętrzach mieszkalnych. Ceny tego materiału zależne są od jego dostępności oraz koloru, więc z pewnością każdy znajdzie dla siebie odpowiedni rodzaj granitu. Sprawdź, jakie zastosowanie ma granit.

Parapety granitowe

Parapety granitowe można stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Posiadają one doskonałe parametry techniczne, a mnogość kolorów i barw sprawia, że cieszą się one bardzo dużym powodzeniem. Parapety granitowe charakteryzują się przede wszystkim bardzo dużą odpornością na niekorzystne warunki pogodowe oraz uszkodzenia spowodowane zarysowaniami, czy uderzeniami. Niska porowatość polerowanego granitu sprawia, że jest on mało nasiąkliwy, przez co również odporny na plamy.

Parapety zewnętrzne z granitu posiadają zazwyczaj kapinos, dzięki któremu chronimy elewację poniżej okna przed zamakaniem i wilgocią. Najczęściej na parapety zewnętrzne z granitu stosuje się polski, szary granit strzegomski, bądź strzeliński. Ma on dość korzystną cenę i posiada doskonałe właściwości fizykochemiczne. Parapety granitowe wewnętrzne są prawdziwą ozdobą każdego mieszkania. Można dostosować ich kolor do dodatków w mieszkaniu, dzięki czemu nasze wnętrza nabiorą elegancji i smaku. 

Schody z granitu

Schody z granitu to doskonały wybór jeżeli chodzi o duże powierzchnie w budynkach użyteczności publicznej, bądź w prywatnym domu. Granit to bardzo dobry surowiec do tego typu zabudowań. Schody granitowe wewnętrzne są synonimem dobrego gustu jego mieszkańców. Warto tutaj pokusić się o dobór odpowiedniej barwy kamienia, gdyż kolory granitu są dość zróżnicowane. Bardzo modne są niestandardowe kolory, jak czerwień, czy zielony granit. Z kolei do zastosowań zewnętrznych wykorzystuje się przede wszystkim granit płomieniowany. Ma on większą porowatość, niż polerowany kamień, jednak wykazuje doskonałe właściwości antypoślizgowe. Na schody granitowe zewnętrzne używa się głównie szarego granitu z południa Polski.

Nagrobki z granitu

Granit to nie tylko blaty kuchenne, parapety, czy schody. To także bardzo eleganckie i trwałe nagrobki granitowe. Ten surowiec to z pewnością lepszy wybór niż mało odporne na mchy piaskowce, czy nasiąkliwe marmury. Nagrobki z granitu są bardzo łatwe w pielęgnacji, a ich cena jest zróżnicowana w zależności od wybranego wzoru nagrobka, czy użytego koloru. Granit to doskonały wybór, jeżeli chodzi o zastosowania zewnętrzne.

Similar Posts