Porady

Domy modułowe, czyli dlaczego warto postawić na nowoczesną technologię budownictwa

Domy modułowe, czyli dlaczego warto postawić na nowoczesną technologię budownictwa

Budowa domu w tradycyjnej technologii to duże przedsięwzięcie. Pochłania wiele czasu i pieniędzy. Związana jest z wieloma formalnościami. Poważną konkurencją są nowoczesne domy modułowe, które posiadają wiele atutów, docenianych zarówno przez inwestorów prywatnych, jak i firmy. Jakie korzyści można odnieść, budując dom modułowy? Przekonajmy się.

Zaliczany do najszybszych i najtańszych możliwości budowy własnego mieszkania. Wiele wzorów, kolorów oraz możliwości aranżacyjnych. Gwarancja trwałości na lata oraz wiele modeli. To wszystko oferują nam całoroczne domy modułowe. Zalet domów modułowych jest jednak o wiele więcej. Modułowe domy letniskowe są obecnie o wiele częściej wybierane niż tradycyjne budynki murowane.

Czym są gotowe domy modułowe?

Jak sama nazwa wskazuje w domach modułowych, istotą jest konstrukcja modułowa. Są to przestrzenne elementy wytwarzane przez fabryki, które po dowiezieniu na plac budowy nawet w jeden dzień składają się na cały dom.

Budownictwo modułowe może być przeprowadzane za pomocą prefabrykatów stworzonych np. z eramzytibetonu osadzonych na drewnianych elementach konstrukcyjnych. Budynki modułowe mogą także powstawać w oparciu o szkieletową technologię.

Wybudowanie domu modułowego, jego wygląd oraz specyfika w dużej mierze zależy od potrzeb kupującego, jego preferencji i zasobności portfela. Przykładowo projekt domu modułowego może zawierać ściany zewnętrzne pokryte wodoodpornymi płytami OSB i szlachetnym tynkiem, dzięki czemu można na pierwszy rzut oka nie poznać, że to dom szkieletowy. Cena domu modułowego oczywiście również zależy od jego specyfikacji, czy dodatkowych wymagań.

Dlaczego warto postawić na dom modułowy?

To ile kosztuje dom modułowy zależy głównie od preferencji zamawiającego. W każdym przypadku będzie to jednak o wiele tańsze rozwiązanie niż budowa domu murowanego. Dlaczego jeszcze warto skorzystać z domów szkieletowych?

Szybki montaż domu modułowego

Budowa domu modułowego w zależności od preferencji przyszłego właściciela, dostępności poszczególnych modułów, wielkości obiektu i jak skomplikowany jest projekt domu, może trwać od tygodnia do 3 miesięcy. To znacznie szybciej niż w przypadku murowanego domu.

Sprawdź więcej na: mjproject.tech/

Budowa domu modułowego jest przyjazna środowisku

Dom całoroczny modułowy np. w technologii szkieletowej jest ciekawym rozwiązaniem dla osób, które prowadzą ekologiczny styl życia i dbają o środowisko. Konstrukcja stropu, ścian i dachu skutecznie izoluje od warunków na zewnątrz, co przyczynia się do niewielkich strat ciepła.

Okna oraz drzwi montowane są w fabryce, dzięki temu są szczelne i pozbawione mostków termicznych. Stosując panele fotowoltaiczne, pompy ciepła oraz inne odnawialne źródła energii w prosty sposób możemy stworzyć dom pasywny. Dzięki temu koszty użytkowania obiektu mogą ograniczyć się do minimum.

Przeprowadzka wraz z domem modułowym? To możliwe

Domy modułowe można spokojnie montować i demontować w dowolnym momencie w tym samym lub innym miejscu. Przeniesienie domu jest niezwykle proste.

Dom modułowy nie tylko dla rodziny

Obiekty modułowe mogą być wykorzystywane nie tylko przez osoby prywatne, ale i firmy. To wdzięczny materiał na domki letniskowe do wynajęcia, biura firm, pawilony handlowe itd.

Similar Posts