Porady

Do czego można wykorzystać agregaty prądotwórcze?

Dowiedz się, do czego można wykorzystać agregaty prądotwórcze!

Agregat prądotwórczy to niezawodny sprzęt, który umożliwia dostęp do prądu elektrycznego bez podpięcia do sieci. Wbrew pozorom, jest często używanym urządzeniem nie tylko na terenie budowy. W jakich sytuacjach przydatny będzie agregat prądotwórczy i jak go wybrać? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w poniższym artykule.

Czym kierować się przy wyborze agregatu prądotwórczego?

Na rynku dostępne jest wiele praktycznych agregatów, które można dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. Głównym czynnikiem, jakim powinniśmy kierować się przy wyborze tego sprzętu, jest suma mocy wszystkich urządzeń, które zamierzamy zasilać. Otrzymany wynik porównujemy z mocą danego agregatu, pamiętając, aby wartość ta nie przekraczała 50% mocy urządzenia

Bardzo ważnym kryterium jest również wybór agregatu 1- lub 3-fazowego. W przypadku użytkowania na własne potrzeby w domach jednorodzinnych lub do zasilania narzędzi warto wybrać urządzenie 1-fazowe o mocy 230 V.  Należy zwrócić uwagę także na zużycie i rodzaj paliwa w silnikach agregatu, aby móc dostosować zbiornik urządzenia i zgromadzić odpowiedni zapas paliwa. Z atrakcyjną ofertą agregatów prądotwórczych możesz zapoznać się tutaj: https://centrum-centrum.pl/7032-agregaty-pradotworcze-honda

Jakie są rodzaje agregatów prądotwórczych?

Oprócz specyfikacji technicznych danego urządzenia warto zwrócić uwagę na rodzaj generatora prądu. Wielu producentów oraz sklepów internetowych jak: https://centrum-centrum.pl/ oferuje agregaty, które można wykorzystać w każdych warunkach wśród nich wymieniamy m.in.:

  • agregaty stacjonarne urządzenia o największej mocy, często stanowią zasilanie awaryjne dla budynków i innych obiektów,
  • agregaty przenośne wyposażone w kółka lub ramy z uchwytami, umożliwiają przewożenie wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości podłączenia się do prądu,
  • agregaty walizkowe są bardzo lekkie i poręczne, bardzo dobrze sprawdzają się podczas zasilania sprzętu o niższej mocy.

Jakie są rodzaje agregatów prądotwórczych? Sprawdź!

Generatory prądu, ze względu na różnice w budowie, powinny być przeznaczone do konkretnych zadań. Z tego powodu np. na plac budowy o wiele lepszym wyborem będzie zakup przenośnego sprzętu trójfazowego, a na krótki wyjazd agregatu walizkowego.

Gdzie można wykorzystać agregaty prądotwórcze?

Dzięki możliwości wyboru spośród różnych mocy silnika, urządzenia te można wykorzystać na wiele sposobów. Agregat prądotwórczy to przede wszystkim jedno z ważniejszych sprzętów w budownictwie. Umożliwia on uruchomienie wielu narzędzi zasilanych prądem elektrycznym jak wiertarki, czy szlifierki. Używany jest również do obsługi niektórych maszyn, dzięki czemu prace mogą przebiegać bez zakłóceń. Agregaty prądotwórcze można wykorzystać również w takich sytuacjach jak:

  • Imprezy masowe wiele imprez plenerowych jak koncerty, festyny czy rozgrywki sportowe może się odbywać właśnie dzięki agregatom. Skutecznie zasilają nagłośnienie, oświetlenie czy mikrofony i wzmacniacze do instrumentów.
  • Praca i relaks w ogrodzie agregaty prądotwórcze będą niezawodnym źródłem energii w przydomowym ogrodzie. Można je wykorzystać do zasilania np. pilarek elektrycznych czy sprzętu w amatorskim warsztacie. Ponadto świetnie sprawdzą się podczas grilla lub innych imprez rodzinnych, jeśli nie mamy dostępu do prądu na zewnątrz. 
  • Urlop wiele domów letniskowych nie jest podłączonych do sieci elektrycznych, dlatego zabranie przenośnego agregatu na urlop umożliwi zasilenie np. kuchenki elektrycznej lub czajnika.
  • Przerwy w dostawie prądu zakup generatora prądu gwarantuje bezpieczeństwo w przypadku coraz częściej występujących przerw w dostawie prądu. Dzięki temu możemy uniknąć wielu zagrożeń oraz sytuacji, w trakcie których stracimy wiele istotnych danych.

Jak można więc zauważyć, agregaty prądotwórcze to przydatne urządzenia w praktycznie każdej sytuacji. Z tego powodu warto, aby znalazły się na wyposażeniu zarówno firm, jak i gospodarstw domowych.

Similar Posts