Porady

Dlaczego warto kupić dom prefabrykowany?

Dlaczego warto kupić dom prefabrykowany?

Nowoczesny, energooszczędny dom gotowy w dwa czy trzy miesiące? Bez szukania kolejnych ekip wykonawczych, nadzorowania ich pracy i doglądania placu budowy? A do tego własny tańszy od murowanego nawet do 30%? To możliwe dzięki technologii prefabrykacji! Gotowe domy pod klucz oferuje polska firma Danwood.

Własny dom to marzenie wielu polskich rodzin. Droga do jego realizacji jest jednak niełatwa. Problemem są duże i stale zmieniające się ceny materiałów oraz prac budowlanych, trudności ze znalezieniem fachowców, konieczność ciągłej kontroli jakości wykonania poszczególnych etapów budowy. Rozwiązaniem jest budowa domu szkieletowego pod klucz. Co warto wiedzieć o tej innowacyjnej technologii?

Czym jest dom prefabrykowany?

Domy prefabrykowane budowane w technologii szkieletowej to rozwiązanie, które podbiło rynki w Skandynawii, Niemczech czy USA. Także w Polsce stają się coraz popularniejsze, choć wiele osób ma wątpliwości, czy są równie trwałe jak domy murowane. Niesłusznie!

Wysokiej jakości domy szkieletowe od sprawdzonego producenta to wytrzymałe budynki o najwyższych standardach energooszczędności, a przy tym wyróżniające się nowoczesnym designem i niższymi kosztami budowy oraz późniejszego utrzymania.

Jak powstają domy prefabrykowane? Ich wyróżnik (a przy tym największa zaleta) to fakt, że zdecydowana większość elementów powstaje w fabryce, a na plac budowy transportuje się już gotowe moduły, które montuje się ze sobą. Następnie dom wykańcza się oraz wyposaża w niezbędne sprzęty. Dzięki temu czas budowy ograniczony jest do absolutnego minimum, a prace można prowadzić o każdej porze roku.

Podstawą konstrukcji domu prefabrykowanego jest drewniany szkielet, który powstaje z zaimpregnowanego drewna konstrukcyjnego wysokiej jakości. Do tego dochodzą kolejne warstwy, które odpowiadają za szczelność, energooszczędność i akustykę budynku. Konstrukcję uzupełnia się dachem oraz wszystkimi potrzebnymi instalacjami.

Budowa domu pod klucz krok po kroku

Gotowe domy stawia się na podstawie takich samych przepisów jak domy murowane, trzeba więc dopełnić najpierw wszystkich niezbędnych formalności i uzyskać pozwolenie na budowę.

Kolejny krok to wybór odpowiedniego projektu – firma Danwood oferuje gotowe projekty domów parterowych, z poddaszem, półtorakondygnacyjnych i dwukondygnacyjnych o różnych metrażach. Każdy projekt można przy tym modyfikować do potrzeb konkretnego inwestora.

Jak wyglądają poszczególne etapy budowy domu pod klucz, którą oferuje firma Danwood?

  1. Przygotowanie gotowych elementów konstrukcyjnych w fabryce. Wszystkie części są w trakcie produkcji drobiazgowo kontrolowane, aby spełnić wysokie normy jakości.
  2. Transport modułów i materiałów na plac budowy.
  3. Budowa do stanu zerowego – wykonanie fundamentów lub ułożenie płyty fundamentowej.
  4. Montaż drewnianego szkieletu – ścian zewnętrznych i wewnętrznych, stropu, dachu i konstrukcji usztywniającej.
  5. Montaż poszycia ścian, połaci dachu i jego pokrycia, obróbka blacharska, montaż rynien, kominów, parapetów.
  6. Montaż niezbędnych instalacji.
  7. Wykończenie domu szkieletowego.
  8. Odbiór domu przez inwestora.

Zalety budowy domu prefabrykowanego pod klucz

Dlaczego warto postawić na dom szkieletowy i jakie zalety ma budowa domu pod klucz razem z firmą Danwood?

Największy atut to wyjątkowo krótki czas budowy. Dzięki technologii prefabrykacji od dnia transportu materiałów na plac budowy do wprowadzenia się mija najczęściej od dwóch do trzech miesięcy. Czas budowy domu murowanego jest wielokrotnie dłuższy! Co więcej, dzięki temu, że nie przeprowadza się prac, które wymagają dodatnich temperatur, domy szkieletowe można stawiać także zimą.

Kolejną zaletą domów prefabrykowanych jest niższy koszt budowy. Modułowy dom szkieletowy może być nawet o 30% tańszy niż dom murowany. Wynika to z samej technologii prefabrykacji oraz mniejszego ciężaru całej konstrukcji.

Wpływ na niższą cenę ma także to, że producent domów pod klucz zajmuje się wykonaniem domu od A do Z i ma dostęp do niższych cen materiałów. Warto też dodać, że inwestor od początku zna dokładny koszt budowy swojego domu, a Danwood daje gwarancję ceny nawet na 9 miesięcy.

Niższa waga domu drewnianego to także możliwość stawiania budynku na lżejszych gruntach, bez konieczności wykonywania głębokich fundamentów. Prefabrykacja oznacza również czystszy plac budowy bez wielkich wykopów, a drewniana konstrukcja to bardziej ekologiczny, zdrowszy dla mieszkańców i bliższy naturze dom.

Wybierz budowę domu pod klucz z firmą Danwood. Fot. Danwood.pl

Dlaczego budowa domu pod klucz to tak dobre rozwiązanie? Eliminujesz w ten sposób nie tylko dodatkowe koszty, ale także oszczędzasz czas potrzebny na poszukiwanie ekipy budowlanej i wykończeniowej oraz zakupy niezbędnych materiałów. Wszystkie prace realizuje jeden wykonawca, a inwestor ma gwarancję solidnego przeprowadzenia wszystkich prac.

Kompleksowa obsługa, od doradztwa i pomocy w załatwieniu formalności, poprzez wybór projektu, budowę oraz wykończenie wnętrz, to pewność, że każdy etap prac będzie przebiegał z zachowaniem najwyższych standardów.

Jeśli wybierasz opcję budowy pod klucz, możesz skorzystać nie tylko z gotowych projektów domu, ale także z projektów wnętrz przygotowanych przez architektów Danwood. Dzięki temu nie musisz zatrudniać już oddzielnie projektanta wnętrz – to kolejna oszczędność kosztów!

Idealne projekty domów modułowych i szkieletowych

Gdzie znaleźć najlepsze projekty domów prefabrykowanych pod klucz? Szeroki wybór projektów oferuje firma Danwood, która zajmie się także kompleksowym wykonaniem i wykończeniem domu od A do Z.

Nie musisz martwić się żadnym aspektem budowy – Twoje zadanie to tylko spakowanie walizek i już możesz wprowadzać się do wymarzonego własnego domu! Danwood to 25 lat doświadczenia, 14 tysięcy oddanych domów (ponad 30 tygodniowo!) i zadowolenie inwestorów, którzy już po kilku miesiącach od rozpoczęcia cieszą się wygodnym, tanim i energooszczędnym domem prefabrykowanym!

Similar Posts