Porady

Czym są podnośniki nożycowe?

Czym są podnośniki nożycowe?

Czym są podnośniki nożycowe? Najbardziej obrazowo można przedstawić je jako maszyny, których metalowe wsporniki podczas podnoszenia krzyżują się, tworząc przy tym literę „X” (zwaną również pantografem).

Krótka historia podestów nożycowych

Podnośnik nożycowy po raz pierwszy został opatentowany w 1963 roku przez Amerykanina Charlesa Larsona. O uniwersalności i ponadczasowości projektu świadczy fakt, że najnowsze modele nadal w dużym stopniu opierają się na oryginalnej koncepcji stworzonej blisko 60 lat temu!

Podesty nożycowe trafiły do sprzedaży w latach 70-tych XX wieku i z miejsca zyskały wielu zwolenników. Powód? W związku z tym, że są one jedynymi platformami roboczymi, które pracują wyłącznie w pozycji pionowej (wertykalnej), nie zajmują dużo miejsca. Ich relatywnie kompaktowa konstrukcja (porównując ją do dużo większych podestów) pozwala na wydajną pracę w wąskich korytarzach i na dotarcie do trudno dostępnych miejsc.

Czym kierować się, wynajmując podnośnik nożycowy?

Podnośnik podnośnikowi jednak nierówny. Zatem na co zwrócić uwagę, szukając zwyżki? Przede wszystkim zaufać uznanej marce. W branży maszyn ciężkich jakość, wydajność i bezpieczeństwo idą w parze z doświadczeniem.

Marką, która od wielu lat dostarcza najlepszych podnośników oraz ładowarek teleskopowych jest Riwal. Bogata flota maszyn na wynajem obejmuje również podesty nożycowe, takich marek jak: JLG, Genie, MEC oraz Hollandlift. W aktualnej ofercie znajdują się zarówno modele napędzane elektrycznie (https://www.riwal.com/poland/pl-pl/wynajem/flota/podesty-nozycowe-elektryczne), jak i spalinowo.

Elektryczny czy spalinowy?

Nożycowe zwyżki elektryczne będą świetnym wyborem, gdy potrzebujemy wydajnej maszyny do pracy na utwardzonym podłożu (wewnątrz i zewnątrz). Dzięki temu, że są wyposażone w niebrudzące koła i większość z nich może bez problemu przejeżdżać przez standardowe otwory drzwiowe o szerokości 90 cm (modele z oznaczeniem ESN), stanowią one znakomite wsparcie podczas wszelkich prac magazynowych.

Spalinowe modele sprawdzą się natomiast w pracach na trudnym terenie. Grząski grunt? Nierówności? To warunki naturalne dla zwyżek nożycowych z napędem spalinowym.

Jeśli pragniemy dowiedzieć się więcej na temat dostępnych modeli, warto skontaktować się z lokalnym oddziałem Riwal. Specjaliści odpowiedzą na nasze wszystkie pytania i pomogą w wybraniu odpowiedniego podestu.

Similar Posts