Porady

Taśmy foliowe – do czego służą i co powinniśmy o nich wiedzieć?

Taśmy foliowe – do czego służą i co powinniśmy o nich wiedzieć?

Taśma posiada z reguły prostą budowę – nośnik, klej i rolka. To produkt stosowany w wielu sytuacjach życia codziennego, ale równie często używany w przemyśle. Trzeba jednak zaznaczyć, że taśma taśmie nierówna. Poszczególne rodzaje mogą różnić się od siebie materiałem nośnika, typem użytego kleju oraz poszczególnymi parametrami i długością nawoju. W poniższym wpisie zawartych zostanie szereg informacji odnośnie foliowych rodzajów danych produktów klejących. Zapraszamy!

Czym są taśmy foliowe?

Każdy rodzaj taśmy posiada swoją konkretną funkcję i specyfikę. Określenie omawianego rodzaju „foliowym” oznacza, że nośnik danego produktu jest wykonany właśnie z konkretnego rodzaju folii. Takie taśmy nie mają wyłącznie jednego przeznaczenia, a wbrew pozorom używa się ich w wielu dziedzinach. Chcąc znaleźć odpowiedni dla swoich celów typ taśmy samoprzylepnej, najlepiej jest wybrać się do sklepu z takimi artykułami i tam szukać porad u specjalistów. Typów tego asortymentu jest na rynku wiele, a każdy z nich posiada inne właściwości.

Nawet taśmy foliowe dzielą się na konkretne rodzaje, stosowane w zależności od faktycznego zapotrzebowania. Czynnikami, które powinny decydować o wyborze są przede wszystkim konkretny materiał folii i rodzaj kleju. Jak się okazuje, obie te składowe mają ogromny wpływ na charakterystykę pracy taśmy.

Jak dzielimy taśmy foliowe?

Foliowe taśmy klejące mogą dzielić się na cztery rodzaje w zależności od ich zastosowania. Każdy nośnik różni się wtedy nieco wykorzystanym tworzywem. Przez wzgląd na użyteczność poszczególnych artykułów klejących wyróżniamy taśmy:

  • pakowe – jak sama nazwa mówi, mają one na celu głównie zaklejenie paczek przeznaczonych do wysyłki bądź wzmocnienie kartonów przed długą podróżą. Taki typ taśm najczęściej można spotkać w domu, gdzie służy on do różnych celów.
  • ochronne – zabezpieczenie samego kartonu to niejednokrotnie za mało. Taśm ochronnych używa się w kontekście zaklejenia rogów produktów bądź nawet ich wyświetlaczy, w przypadku przewozu urządzeń elektronicznych. To taśmy niepozostawiające po sobie śladu klejenia, przez co można w łatwy sposób je zdejmować.
  • maskujące – niemal każdy producent taśm do maskowania przyzna, że są to jedne z częściej wybieranych rodzajów. Służą do zabezpieczania poszczególnych elementów przed czynnością malowania.
  • naprawcze – ostatnią grupę przeznacza się dla osób lubiących majsterkować. Często uważają oni, że taśma jest niezastąpiona w kontekście naprawy przeróżnych instalacji czy elementów w domu. Rodzaj kleju użyty w tych taśmach może dostosować się w do wielu powierzchni, a sama siła klejenia także jest na wysokim poziomie.

Jak widać na przykładzie samych taśm foliowych, nawet one wychodzą swoimi możliwościami poza domowe czynności. Korzysta z nich przemysł, transport bądź też branża poligraficzna i reklamowa. Trzeba przyznać, że ilość rodzajów nośników i klejów wymaga konsultacji z osobami wyspecjalizowanymi w tym zakresie.

Similar Posts