Porady

Bramy szybkobieżne — dopasowane do każdej branży

Bramy szybkobieżne — dopasowane do każdej branży

Bramy szybkobieżne to rozwiązanie, które znajduje zastosowanie w różnego rodzaju firmach produkcyjnych, a także infrastrukturze handlowej oraz logistycznej, gdzie wymagane jest ich częste użycie (niekiedy nawet kilkaset razy w ciągu jednego dnia). Czym charakteryzują się tego typu produkty? Więcej informacji na ich temat — poniżej.

Do cech charakterystycznych bram szybkobieżnych renomowanych producentów zaliczyć można między innymi wysoką szczelność, znakomitą prędkość oraz bezpieczeństwo w połączeniach wewnętrznych dróg dla pojazdów oraz ścieżek pieszych. Bramy szybkobieżne oferowane w Poznaniu oraz innych miastach Polski cechują się także lekką konstrukcją i dobrymi właściwościami izolacyjnymi. Dotyczy to w szczególności modeli stworzonych z myślą o zastosowaniu w chłodniach czy mroźniach. Takie rozwiązanie pozwala na ograniczenie do minimum strat ciepła oraz zachowanie należytej różnicy temperatur między pomieszczeniami.

Bramy szybkobieżne podzielić można na kilka rodzajów. Do wyboru mamy między innymi bramy szybkobieżne rolowane. Do ich produkcji najczęściej stosuje się profile aluminiowe, nierzadko podwójne. Głównymi zaletami tego typu bram jest szybkość pracy oraz duża wytrzymałość. Decydując się na zakup tego typu bramy szybkobieżnej znanego producenta, możliwe staje się uzyskanie maksymalnej prędkości otwierania przy jednoczesnym minimalnym zużyciu produktu. Ceny bram szybkobieżnych rolowanych zaczynają się od około 1000 złotych.

Drugim rodzajem bram szybkobieżnych są te wykonane z folii PCV. To doskonałe rozwiązanie dla osób dysponujących ograniczonym budżetem. Dobrym rozwiązaniem jest zakup modelu wyposażonego w specjalne zabezpieczenie przeciwwiatrowe, które pozwala wyeliminować problem przeciągów.

Bramy szybkobieżne w nieco wyższych cenach wyposażone mogą być w szereg dodatkowych funkcji takich, jak chociażby bezprzewodowe połączenie z Internetem, krata świetlna, radarowy czujnik ruchu, czytnik linii papilarnych czy specjalny system zabezpieczający przed przypadkowym najechaniem.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup produktu, jakim jest brama szybkobieżna? Rozwiązanie to posiada cały szereg zalet: gwarantuje płynność pracy, oszczędność czasu i miejsca oraz bezpieczeństwo użytkowania, pozwala na optymalizację kosztów energii, jest odporne na negatywne oddziaływanie warunków atmosferycznych oraz łatwe w utrzymaniu w czystości.

Similar Posts