Projektowanie

Najpopularniejsze style wnętrzarskie tego roku

Najpopularniejsze style wnętrzarskie tego roku

Każdego roku możemy zauważyć pewne zmiany w świecie designu. Odnosi się to także do sposobu urządzania wnętrz domowych, a w szczególności w wyborach dotyczących stylów wnętrzarskich. Wybór przewodniego stylu wnętrzarskiego ma kluczowe znaczenie dla sposobu urządzania, ale i odbioru estetyki poszczególnych aranżacji. Wszelkie meble, dodatki, kompozycje kolorystyczne wpisują się wówczas w określony design. Co roku możemy zaobserwować pewne zmiany w zakresie popularności poszczególnych stylistyk. Które style wnętrzarskie i meble są najpopularniejsze w tym roku?

Urządzając swoje wnętrza warto w pierwszej kolejności określić, w jakim stylu przewodnim będziemy dobierać meble i dekory. Dzięki temu cała aranżacja będzie spójna i harmonijna, a tym samym meble i pozostałe elementy wyposażenia wnętrza będą idealnie się ze sobą komponować. Każdego roku możemy zauważyć pewne modyfikacje w zakresie trendów. Dotychczas panowała moda na meble i style o minimalistycznym, nieco surowym wzornictwie i neutralnych kolorystykach. W tym sezonie możemy zauważyć, że nadal panuje moda na minimalizm, ale w nieco bardziej przytulnej wersji. Które style zachwycają nas w tym roku najbardziej?

Styl botaniczny – jakie meble i dodatki?

Styl botaniczny nazywany jest także Urban jungle, czyli miejską dżunglą. Urban, czyli nowoczesne meble i kolory, a jungle jako egzotyczna dekoracyjność. Takie połączenie pozwala w efektowny sposób sprawić, że nowoczesny design i proste meble wydadzą się zdecydowanie bardziej przytulne i przyjazne. Jak urządzić wnętrze w tym stylu? Styl botaniczny to zestawienie nowoczesnych mebli i kolorów z dodatkami inspirowanymi tropikami i dżunglą. Stąd też nowoczesną bazą są meble o prostych, designerskich formach, a w postaci ozdób ocieplających aranżacje występują liczne rośliny doniczkowe, motywy zaczerpnięte z tropikalnej flory i fauny.

Wyposażenie w stylu botanicznym:

– meble z tapicerką ze wzorami roślinnymi,
– grafiki przedstawiające liście roślin tropikalnych,
– egzotyczne figurki ceramiczne lub drewniane,
– wiklinowe lub sznurkowe kosze dekoracyjne,
– liczne rośliny doniczkowe (najlepiej liściaste).

Styl Scandi – boho

Styl Scandi – boho to hybryda dwóch modnych w ostatnim czasie designów. Styl skandynawski wiedzie prym w aranżacjach wnętrzarskich już od dobrych kilku sezonów. Scandi – boho to jego interpretacja mająca na celu nadanie surowym, monochromatycznym aranżacjom więcej życia i kolorów. Proste, utrzymane w neutralnych barwach meble i kompozycje ścian oraz podłóg zostają tu dopełnione za pomocą wzorzystych tekstyliów i ceramiki. Dekoracje inspirowane folklorem, etnicznymi motywami, wielokulturowymi wzorami wspaniale ocieplają wizerunek neutralnego stylu skandynawskiego. Takie zestawienie sprawia, że aranżacja staje się zdecydowanie bardziej przytulna i aż chce się w niej spędzać czas na relaksie.

Styl New nordic

Styl New nordic także jest nową odsłoną minimalistycznego stylu skandynawskiego, w którym meble i kompozycje kolorystyczne są proste i przede wszystkim estetycznie harmonijne. New nordic stawia na funkcjonalność, ale jest też silnie związany z duńską filozofią hygge, która rozumiana jest jako osiąganie poczucia szczęścia poprzez komfort i przytulność. Stąd też minimalistyczne meble i neutralne kolory staramy się nieco ocieplić za pomocą przytulniejszych dodatków. Wykorzystujemy w tym celu drewniane meble, skóry, len i bawełnę, ale także dodatki utrzymane w kolorach ziemi. To właśnie silny związek z naturą ma czynić aranżacje bardziej przyjaznymi i przytulnymi.

Artykuł powstał dzięki inspiracji oraz wsparciu internetowego sklepu meblowego https://www.meble-bogart.pl/

Na zdjęciu głównym widnieje nowoczesna meblościanka Celeste, dostępna pod adresem: https://www.meble-bogart.pl/nowoczesna-mebloscianka-celeste-i–p-23467-48-40.48.html

Similar Posts