Porady

Zasłony gotowe. Dlaczego warto je wybrać?

Zasłony gotowe. Dlaczego warto je wybrać?

Urządzając poszczególne wnętrza, powinniśmy zwracać szczególną uwagę nie tylko na estetykę elementów wykorzystywanych podczas aranżacji, ale również ich funkcjonalność. Najczęściej używane osłony okienne to z pewnością zasłony gotowe, które dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej i stylistycznej. Mogą być wykonane z różnych materiałów, dzięki czemu zapewniają zróżnicowany stopień przepuszczalności światła. Dlaczego warto je wybrać? Podpowiadamy.

Zasłony gotowe mają wiele zalet. Dlatego bardzo często wykorzystywane są w aranżacji zarówno domów, jak i mieszkań. Dzięki nim możemy w każdej przestrzeni uzyskać zamierzony efekt, a więc sprawić by była ona bardziej przytulna, elegancka czy optycznie większa lub jaśniejsza. Trzeba jednak umieć je odpowiednio dopasować do pomieszczenia, w którym mają być zawieszone.

Jak dopasować zasłony do charakteru wnętrza?

Ze względu na to, że zasłony mają duży wpływ na wygląd wnętrza, dobrze jest je dopasować do charakteru pomieszczenia, w którym mają być wykorzystane. Jeżeli chcemy znaleźć zasłony do nowoczesnego mieszkania, gdzie dominują jasne i neutralne kolory, możemy postawić na model w podobnym odcieniu, pasujący na przykład do ścian lub zdecydować się na kontrastowe zestawienie.

Zasłony w kolorze czarnym lub antracytowym będą doskonale prezentowały się na tle białych ścian, nadając wnętrzu elegancji. Dlatego taka aranżacja bardzo często obserwowana jest we wnętrzach w stylu glamour. Z kolei w pokoju urządzonym w stylu rustykalnym, gdzie dominują jasne, lecz ciepłe kolory, warto postawić na beżowe lub brązowe zasłony. We wnętrzach industrialnych najlepiej sprawdzają się szare modele, z kolei w urządzonych w wiejskim klimacie, żywe odcienie zieleni, żółci, pomarańczu czy błękitu.

Jak dobrać materiał na zasłony oraz określić ich długość?

Obecnie zasłony gotowe dostępne są nie tylko w szerokiej gamie kolorystycznej i stylistycznej, ale również bez problemu można znaleźć modele o różnych długościach uszyte z kilku typów tkanin. Wybór materiału jest istotną kwestią, ponieważ od tego aspektu uzależniony będzie stopień zacienienia pokoju i przepuszczalności światła. W atrakcyjnej cenie można znaleźć modele wykonane z poliestru, które świetnie sprawdzają się na przykład w salonie, gdzie z jednej strony zapewniają zacienienie i ochronę przed ciekawskim okiem sąsiadów, a z drugiej nie zaciemniają pokoju w stu procentach.

W sypialni z kolei najczęściej wykorzystuje się modele z poliestru, welwetu lub weluru w 100% zaciemniające, czyli tak zwane blackout. Charakteryzują się one wysoką gramaturą i gęstym splotem, dzięki czemu nie przepuszczają światła do wnętrza. W większości pomieszczeń wykorzystuje się zasłony sięgające do ziemi, jednak na rynku obecnie znajdziemy również krótsze modele.

Dlaczego warto wybrać gotowe zasłony?

Gotowe zasłony mają wiele zalet. Przede wszystkim dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, stylistycznej i materiałowej. Z tego powodu bez problemu można znaleźć model dopasowany do swoich potrzeb. Dodatkowo dostosowane są do różnych sposobów zawieszania. Dlatego niezależnie od tego, jaki mamy karnisz, możemy znaleźć dobrze dopasowany produkt, a więc na przykład na kółkach, na tunelu czy taśmie marszczącej. Co więcej, gotowe zasłony często są dużo bardziej atrakcyjne cenowo niż te szyte na miarę.

Podsumowując, gotowe zasłony mają wiele zalet. Dlatego są chętnie wykorzystywane w aranżacji niemal wszystkich typów wnętrz. Bogactwo wzorów i kolorów takich produktów sprawia, że bez problemu można je dopasować do stylistyki każdego domu lub mieszkania.

Similar Posts