Porady

WC z funkcją bidetu – znaczenie higieny osobistej dla zdrowia

WC z funkcją bidetu – znaczenie higieny osobistej dla zdrowia

Nie od dziś wiadomo, że dbanie o higienę osobistą jest ściśle związane z naszym zdrowiem. Oprócz ogólnej higieny, warto pamiętać również o higienie intymnej. Dzisiaj troska o higienę intymną może być bardzo prosta. Wystarczy otworzyć się na innowacyjne rozwiązania, takie jak choćby wc z funkcją bidetu.

Czym jest toaleta z funkcją bidetu?

W przypadku wc z funkcją bidetu nazwa jak najbardziej odpowiada temu, czym naprawdę jest to urządzenie. Łączy ono w sobie funkcję typowej, standardowej toalety, z możliwością dbania o higienę, tak jak w przypadku korzystania z bidetu. Takie urządzenie dedykowane jest osobom, które albo nie chcą posiadać w swojej łazience oddzielnego bidetu (np. ze względów estetycznych) albo zwyczajnie nie mogą sobie na to pozwolić, ze względów metrażowych. Bardzo wiele osób zmaga się bowiem z problemem niewielkiej powierzchni, którą mogą zagospodarować. Szczególnie mieszkania w blokach mają zazwyczaj łazienki, których metraż nie pozwala wstawiać do nich dużej ilości sprzętów.

Toaleta myjąca In-Wash

Dobrym przykładem nowoczesnego wc z funkcją bidetu jest toaleta myjąca In-Wash. To urządzenie sanitarne marki Roca wykonane jest z najwyższej jakości materiałów. Toaleta posiada zintegrowany system sterowania, samoczyszczące się dysze oraz oświetlenie LED umożliwiające wygodne korzystanie z toalety o każdej porze. Warto podkreślić, że pomimo innowacyjności i złożoności urządzenia, jego obsługa jest bardzo prosta. Użytkownik dysponuje pilotem, przy pomocy którego może aktywować poszczególne funkcje toalety. Pilot służy również do regulacji m.in ciśnienia i temperatury wody. Dla większej wygody użytkownika, możliwe jest zamontowanie na ścianie uchwytu na pilota, aby był on zawsze pod ręką.

Przeważnie wc z funkcją bidetu wygląda tak samo, jak standardowa toaleta, która po otworzeniu daje nam również możliwość zadbania o higienę. Na rynku znajdziemy wiele różnych modeli. Od tych najprostszych, przez bardziej wyspecjalizowane, oferujące np. specjalne programy dla kobiet, albo delikatny masaż ciepłym strumieniem wody.

Czy wc z funkcją bidetu pomoże nam zadbać o higienę osobistą?

Warto zwrócić uwagę na to, że podczas codziennego pośpiechu i wykonywania rozmaitych obowiązków, posiadanie w łazience bidetu lub wc z funkcją bidetu pozwala na zaoszczędzenie dużej ilości czasu. Dzięki możliwości szybkiego odświeżenia się, nie ma konieczności korzystania z wanny lub prysznica, aby poczuć się czysto i świeżo. Zaawansowane programy w szybki i bezproblemowy sposób pozwolą nam zadbać o naszą higienę intymną. Prawidłowe dbanie o czystość pozwala zminimalizować ryzyko rozwoju rozmaitych infekcji. Ponadto, pomaga poczuć się świeżo  i komfortowo. WC z funkcją bidetu to doskonały sposób na poprawienie funkcjonalności naszej łazienki, a także na lepsze dbanie o naszą higienę intymną, która ściśle wiąże się z zachowaniem zdrowia.

Similar Posts