Porady

Zapytaj o wynajem podnośników!

Zapytaj o wynajem podnośników!

Do prowadzenia prac na wysokości coraz częściej wykorzystuje się podnośniki, które potrafią dosięgnąć do przestrzeni położonych kilkadziesiąt metrów nad ziemią. Dostęp do nowoczesnego sprzętu podnośnikowego zapewniają wypożyczalnie. Czy wynajem podnośników to aktualnie najlepszy wybór w pracach wysokościowych? Czy i kiedy zwyżka jest odpowiednim wyborem? Odpowiemy z pomocą Soni Woszczyk – Specjalisty ds. wynajmu w Katowickim oddziale wypożyczalni AA HERKULES.

Dlaczego warto wykorzystać podnośniki do pracy na wysokości?

Podnośniki to urządzenia o wszechstronnym zastosowaniu. Mogą być używane zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzach obiektów. W zależności od wybranego rodzaju podnośnika z pomocą sprzętu można uzyskać dostęp do przestrzeni znajdujących się na wysokości od kilku do nawet kilkudziesięciu metrów (obecnie 58). Zwyżki mogą być wykorzystane do prac budowlanych, wykończeniowych, montażowych, remontowych, prac porządkowych, prac z zielenią, odśnieżania i usuwania śniegu, czy sopli z dachów.

Dzięki podnośnikom można prowadzić prace wysokościowe z zachowaniem zasad BHP. To urządzenia wyposażone w ogrodzone koszem platformy robocze i specjalne systemy, które zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa dla pracowników, zmniejszając jednocześnie ryzyko wypadków. Dzięki stabilności i możliwości precyzyjnego sterowania koszem są znacznie bezpieczniejsze od rusztowań i drabin.

Różne rodzaje podnośników umożliwiają pracę w miejscach trudno dostępnych, na przykład nad, pomiędzy lub pod przeszkodami. Na rynku dostępne są zarówno duże maszyny, jak i kompaktowe modele, które pozwalają na przejazd przez standardowe drzwi, wąskie przejścia i transport w windach. Podnośniki wolnobieżne mogą być też wykorzystywane na nierównym terenie i zewnętrznych placach budowy dzięki stabilizującym podporom, napędowi 4×4 oraz bieżnikowanemu ogumieniu.

Rodzaje podnośników: nożycowe, teleskopowo-przegubowe, czy masztowe?

Do kategorii podnośników zaliczana jest szeroka gama urządzeń o zróżnicowanej konstrukcji, dzięki czemu można dopasować je do rodzaju prac i miejsca ich prowadzenia.

Rodzaje podnośników:

 • Podnośniki nożycowe – wykorzystują podstawę o konstrukcji nożycowej, która unosi platformę roboczą. Charakteryzują się dużą powierzchnią platformy z wysuwanym pomostem i wysokim udźwigiem. Pozwalają na organizację miejsca pracy bezpośrednio nad lub obok podwozia (wykorzystuje się je m.in. w magazynach).
 • Podnośniki teleskopowo-przegubowe – zastosowana w nich konstrukcja łamanego ramienia umożliwia uzyskanie dużego zasięgu bocznego, co przekłada się na możliwość pracy nad i między przeszkodami (sprawdzą się m.in. nad liniami produkcyjnymi).
 • Podnośniki masztowe – kompaktowe urządzenia wyposażone w wysuwany maszt z koszem i wysuwanym pomostem lub łamanym ramieniem umożliwiającym zmianę położenia kosza oraz zasięgi boczne (maszyny wykorzystuje się w galeriach handlowych, wąskich przestrzeniach i magazynach).
 • Podnośniki typu pająk na gąsienicach – są lżejszą i mogącą pracować w cięższych warunkach terenowych formą podnośników teleskopowo-przegubowych z rozkładanymi podporami i regulowanymi gąsienicami (wykorzystuje się je np. w kościołach, obiektach handlowych, na bardzo pochyłym terenie – także z uskokami).

Podnośniki wyposażone są w silniki elektryczne lub spalinowe. Elektryczne podnośniki sprawdzają się w pracach w obiektach, natomiast te spalinowe zapewniają wysoką efektywność i niemalże nieustanną pracę na zewnątrz.

Czy i kiedy podnośniki są odpowiednim wyborem?

Podnośniki przejezdne są odpowiednim wyborem w wielu przypadkach szczególnie wtedy, gdy praca wymaga użycia siły, organizacji miejsca dla jej wykonawcy, a jednocześnie ma być wygodna, bezpieczna i wykonana w jednym lub wielu miejscach, do których można przejechać w kilka chwil. Rozważając wynajem sprzętu poza doborem odpowiedniego modelu, warto mieć na uwadze zalety będące wspólną cechą wszystkich wolnobieżnych podnośników oraz ograniczenia i indywidualne potrzeby.


Do niewątpliwych zalet zwyżek można bez wątpienia zaliczyć:

 • mobilność i możliwość przemieszczania się w czasie pracy,
 • stabilność i bezpieczeństwo dla wykonawców prac i operatorów,
 • możliwość szybkiej organizacji miejsca pracy na wysokości dla 1 lub nawet 8 osób,
 • czas (podnośnik po transporcie jest niemalże od razu gotowy do pracy – bez rozkładania, co jest przewaga nad rusztowaniami),
 • dostęp do obszarów położonych w trudno dostępnych miejscach (nad, pod lub pomiędzy konstrukcjami – zależna od modelu).

Jako ograniczenia należałoby tu wskazać:

 • konieczność przetransportowania maszyny na miejsce pracy,
 • konieczność posiadania uprawnień w przypadku samodzielnego operowania maszyną,
 • wysoka cena zakupu maszyny (w przypadku chęci wykonywania prac doraźnie wręcz nieopłacalna). 

baner do wynajmu podnośników w aa herkules

Wynajem podnośników – niska cena, kompleksowa obsługa

Wynajem podnośników jest najkorzystniejszą cenowo opcją, biorąc pod uwagę koszt ich zakupu. Skorzystanie z usług wypożyczalni, pozwala na dostęp do nowoczesnego sprzętu w przystępnej cenie. Rosnące zapotrzebowanie na podnośniki spowodowało wysyp firm oferujących ich najem. Wypożyczalnie prowadzące wynajem podnośników mogą zapewnić swoim klientom dostęp do szerokiej gamy urządzeń przeznaczonych do prac wysokościowych wraz z obsługą serwisową.

W wielu wypożyczalniach podnośników można również skorzystać z dodatkowych usług, między innymi transportu maszyn pod adres oraz szkoleń UDT/TDT dla pracowników. Dzięki temu klient może otrzymać kompleksową obsługę, gdy chce skorzystać z profesjonalnego sprzętu i pełnego wsparcia podczas robót na wysokości. Korzystając z usług w jednym ośrodku, często można skorzystać z dodatkowych rabatów lojalnościowych oferowanych klientom (np. bonów na szkolenia).

Dzięki różnorodnym wariantom podnośników w przystępnych cenach, a także pełnej gamie dodatkowych usług wynajem tych zwyżek zyskuje na popularności i coraz częściej jest standardem przy pracach wysokościowych.

Więcej informacji dotyczących wynajmu podnośników można uzyskać na stronie https://www.wypozyczalniapodnosnikow.pl/ należącej do wypożyczalni AA HERKULES lub po kontakcie telefonicznym z działem najmu. tel: +48 511 520 520. Firma AA HERKULES oferuje kompleksowe usługi najmu podnośników w miastach Wrocław, Katowice, Łódź i Warszawa oraz w okolicznych miejscowościach.

Similar Posts