Porady

Toalety przenośne – lepsza sprzedaż czy wynajem?

Toalety przenośne – lepsza sprzedaż czy wynajem?

Przenośne toalety posiadają bardzo szerokie zastosowanie. Czy wtedy, gdy są potrzebne, lepiej zdecydować się na ich zakup czy wynajem?

W miejscach, w których nie ma dostępu do węzła wodno-kanalizacyjnego, a także tam, gdzie nie jest on planowany, doskonale sprawdzają się toalety przenośne. Tego typu toalety wyposażone są w osobne zbiorniki, które przeznaczone są do przechowywania nieczystości.

Aktualnie toalety przenośne stosowane są w wielu miejscach. Ustawiane są zarówno tymczasowo, jak również na stałe.

 

Przykładowe zastosowanie toalet przenośnych:

  • festiwale
  • koncerty plenerowe
  • imprezy sportowe
  • festyny
  • place budów
  • parkingi
  • kempingi
  • place zabaw
  • plaże
  • parki

 

Czy w powyższych przypadkach warto zdecydować się na wynajem toalet przenośnych, a może na ich zakup?

 

Wynajem toalet przenośnych

Usługa wynajmu toalet przenośnych cieszy się największym zainteresowaniem wśród klientów. To sprawdzony wybór zarówno wtedy, gdy chodzi o toalety na różnego rodzaju eventy, jak również toalety na budowę.

Usługa wynajmu toalet polega na dostarczeniu wybranych modeli do klienta i odebraniu ich po zakończeniu okresu wynajmu. Poza standardowymi WC do dyspozycji są także modele wyższej klasy (VIP, premium), modele dla osób niepełnosprawnych, a ponadto pisuary, wyposażenie do mycia rąk.

Firma oferująca wynajem toalet najczęściej może zaoferować także usługę ich serwisu. Wówczas jej pracownicy odpowiedzialni są za wywóz nieczystości, za sprzątanie i dezynfekowanie WC, a także za drobne naprawy. Usługa realizowana jest w wybranych terminach po uzgodnieniu z klientem.

Koszty wynajmu są przystępne, ale zależne są od szeregu czynników, w tym między innymi od rodzaju wybranej toalety, od częstotliwości serwisu, a także od czasu wynajmu. Wynajem długoterminowy jest w tym przypadku bardziej opłacalny niż krótkoterminowy. Jeśli toalety mają być wypożyczone na krótkie wydarzenie, taka opcja jest jednak bardziej opłacalna w porównaniu z ich zakupem.

 

Sprzedaż toalet przenośnych

Druga opcja to zakupienie toalety przenośnej na własność – sprzedaż toalet tego rodzaju oferowana jest przez wiele firm, w tym między innymi firmy zajmujące się ich wynajmem.

Koszt zakupu toalety na własność to większy wydatek, zwłaszcza wtedy, gdy jest to urządzenie nowe. Mniej trzeba zapłacić za używane toalety przenośne. Nowe modele to wydatek rzędu 2 tysięcy złotych, natomiast te używane można kupić w cenie już od około 1 tysiąca złotych za sztukę.

Zakup toalety przenośnej to najlepszy wybór wtedy, gdy ma być ona umieszczona w danym miejscu na dłuższy czas. Najczęściej takie rozwiązanie wybierane jest przez osoby prywatne, na przykład na działki. Również przenośne WC nabywane są przez samorządy, na przykład do parków, na plaże, parkingi, na przystanki autobusowe, a także do ustawienia w innych ogólnodostępnych miejscach.

 

Wynajem czy zakup – co sprawdzi się lepiej?

Zarówno wynajem toalet przenośnych, jak i ich zakup posiadają określone zalety i wady. Należy zatem dopasować ofertę do swoich indywidualnych potrzeb w tym właśnie zakresie, a w szczególności do przeznaczenia oraz do czasu użytkowania wyposażenia.

Do skorzystania ze swoich usług w ramach wynajmu oraz sprzedaży toalet przenośnych zaprasza firma Clipper, która posiada swoje oddziały w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu oraz w Olsztynku.

Pełna oferta zaprezentowana jest na stronie:https://clipper.pl/toalety-przenosne/.

Podsumowując, wynajem toalet to najlepszy wybór wtedy, gdy wyposażenie to ma być w określonym czasie zdemontowane. Zakup toalety na własność polecany jest wtedy, gdy ma być ona umieszczona w danym miejscu docelowo. 

Similar Posts