Majsterkowanie

Stolikowe piły do betonu i cegieł

Stolikowe piły do betonu i cegieł

Diamentowa technologia cięcia betonu w wydaniu Husqvarna, w końcu trafiła do mobilnych pił przenośnych. Urządzenia tego typu dedykowane są cięciu bloczków betonowych, cegieł, kostki brukowej oraz innych elementów galanterii betonowej i ceramicznej.

Piły stolikowe korzystają z tej samej linii skutecznych i wydajnych narzędzi diamentowych, które znane są z większych maszyn tego producenta. Zostały przystosowane do precyzyjnego cięcia komponentów betonowych i ceramicznych na mokro. W ten sposób wykonawcy precyzyjnych prac budowlanych i wykończeniowych zyskują pełną dowolność w docinaniu materiałów, w celu dopasowania ich do nietypowych kształtów, koniecznych do zastosowania z uwagi na specyfikę danego projektu. Maszyna została zaprojektowana z zachowaniem zasad ergonomii, tak aby do minimum redukować niedogodności związane z obróbką ciężkich bloków budowlanych różnego typu.

Podstawa jest solidna, to Husqvarna

Piła stołowa została zbudowana w taki sposób, aby mocny silnik, tarcza i ciężkie elementy galanterii budowlanej nie stanowił zagrożenia dla użytkownika. Solidny stół roboczy osadzony jest na stabilnych nogach, gwarantujących optymalne podparcie w każdych warunkach. Blat roboczy o wymiarach pozwalających na pracę z większością standardowych bloczków, płytek i innych komponentów budowlanych osadzono na specjalnych prowadnicach. Nacięcia na ostrze tarczy w centralnej części i miarka zintegrowana z tylna krawędzią blatu pozwalają na precyzyjne odmierzenie i ustalenie ciętego elementu. Jest to szczególnie wygodne przy intensywnej pracy na powtarzających się detalach.

Idealna krawędź i powierzchnia

Wydajny system zraszania powierzchni tnącej wodą, dostępny w niektórych modelach, pozwala na regulacje ilości dostarczanej cieczy. Otwarty zbiornik, który stanowi niecka pod blatem roboczym jest chroniony przed nadmiernym zanieczyszczeniem, poprzez specjalny kolektor tzw. ścieru. Diamentowe tarcze zraszane wodą, pozwalają na uzyskanie bez dodatkowej obróbki, niemal idealnych krawędzi i powierzchni docinanych bloków, co znacznie skraca czas ich przygotowania. Jest to duża zaleta, szczególnie w przypadku eksponowanych elementów wykończeniowych. Jeżeli jest to konieczne, producent przewidział zastosowanie specjalnych prowadników do cięcia pod kątem. Regulacja kąta nachylenia tarczy tnącej możliwa jest w zakresie do 90 stopni na każdą stronę.

Producent przewidział również specjalne modele do tzw. długich cięć, w których to piła jest umieszczona na prowadnicy i prowadzi się ją nad blatem. Takie modele pozwalają na precyzyjne cięcie elementów o długości do 1 m. Wszystkie piły stolikowe Husqvarna w prosty sposób składają się do kompaktowych rozmiarów, umożliwiających ich transport minivanem.

Więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/pily-do-betonu/

Similar Posts