Porady

Sterowanie ogrzewaniem przez Internet – KROK PO KROKU

Sterowanie ogrzewaniem przez Internet - KROK PO KROKU

Sterowanie ogrzewaniem w domu przez Internet daje możliwość kontrolowania temperatury w pomieszczeniach niezależnie od tego, czy jest się np. na zakupach, czy na wyjeździe służbowym. Dzięki najnowszym rozwiązaniom z tej kategorii obsługa samego kotła, jak i innych urządzeń grzewczych, jest całkowicie zdalna… i prosta.

Kontrola temperatury w domu dzięki sterowaniu za pomocą Internetu

Choć brzmi to niewiarygodnie, można sterować ogrzewaniem domu, będąc nawet setki kilometrów od niego. Jest to niezwykle intuicyjne i proste, dzięki dedykowanej aplikacji na smartfon. Moduł internetowy do zdalnej obsługi ogrzewania wymaga jedynie pobrania odpowiedniej – często darmowej – aplikacji, która jest łatwa w obsłudze również dla osób, które mają minimalne doświadczenie w poruszaniu się w sieci. Zapewnia to ogromną wygodę podczas np. wyjazdu służbowego lub pobytu na drugim końcu miasta – w pracy, na zakupach.

Sterowanie ogrzewaniem przez Internet – jak to robić KROK PO KROKU?

W pierwszej kolejności niezbędny jest zakup centralki – bramki internetowej (np. SALUS Smart Home) oraz urządzeń sterujących wybranym typem ogrzewania (regulatory temperatury, listwy centralne, siłowniki, głowice TRV etc.) Następnie należy pobrać aplikację oraz założyć konto użytkownika (rejestracja, podanie danych, logowanie). Co przydatne, wiele programów posiada wersje testowe systemów, przeznaczone dla osób, które przed zakupem chcą sprawdzić, jak w praktyce wygląda obsługa aplikacji internetowej. Jedno konto daje możliwość zarządzania równocześnie wieloma modułami – zależnie od tego, jakie są nasze potrzeby. Jest to znaczne ułatwienie w codziennej obsłudze instalacji. Ponadto, osobną wersję można stworzyć np. dla instalacji solarnej, osobną dla kotła grzewczego itd. System pozwala zgromadzić te wszystkie elementy w jednym miejscu w sieci, co jeszcze bardziej usprawnia sterowanie ogrzewaniem. To też łatwa kontrola i dostęp do istotnych parametrów niezależnie od miejsca aktualnego pobytu.

Co zawiera system do obsługi ogrzewania przez Internet?

Większość systemów posiada podobną budowę i pozwala poruszać się po menu tematycznym. Z tego poziomu mamy dostęp do urządzeń i możemy dowolnie konfigurować ustawienia temperatury – indywidualnie w konkretnych pomieszczeniach domowych. Ciekawą opcja jest także harmonogram tygodniowy – sterowanie, które pozwala na stworzenie planu pracy na wiele dni, np. inny schemat grzewczy w dni powszednie, inny w weekendy. To również praktyczne rozwiązanie na czas wyjazdu.

Similar Posts