Porady

Remont wiosną. Jak zrobić niedrogą metamorfozę łazienki?

Remont wiosną. Jak zrobić niedrogą metamorfozę łazienki?

Wiosna to idealny czas na porządki, ale także na remonty w domowych przestrzeniach. Wystarczy wymienić baterie umywalkowe, dopasować odpowiednie akcesoria łazienkowe, aby całość nabrała nowego charakteru. Remont wcale nie musi zrujnować domowego budżetu. Jeśli ceramika i armatura łazienkowa są w dobrym stanie, wystarczy kilka kroków do odświeżenia łazienki – wiele czynności można wykonać samodzielnie.

Zmiana koloru ścian

Tanim sposobem na remont łazienki jest zmiana koloru ścian. Możemy także zdecydować się na ułożenie modnych płytek. Barwa, na jaką się zdecydujemy, powinna współgrać z elementami wyposażenia łazienki – urządzeniami sanitarnymi, glazurą, terakotą. Jasne kolory optycznie powiększą niewielkie pomieszczenia, a także rozjaśnią łazienkę. To dlatego warto wybrać biel lub podobne barwy w łazienkach bez okien. Dobrze sprawdzą się błękity, zielenie, szarości czy rozbielone róże. Atrakcyjnym rozwiązaniem jest również wyodrębnienie odpowiednim kolorem jednej ze ścian. Do wyboru mamy mozaiki, dekory, które ułożone nawet na niewielkiej powierzchni zrobią ogromne wrażenie. 

Odświeżenie podłogi

Wiele osób unika remontu łazienki ze względu na to, że obawia się skuwania płytek. Istnieje rozwiązanie, które pozwoli osiągnąć oczekiwany rezultat niewielkim nakładem pracy. Jeśli terakota na podłodze ma niemodny wzór, można rozważyć położenie gresu metodą “płytka na płytce”. Metoda ta polega na przyklejeniu nowych kafelków, wykorzystując do tego cienką warstwę kleju. Poziom podłogi podniesie się o ok. centymetr. To, co jest istotne, to fakt, aby odkręcić sedes. Docinanie gresu, aby odwzorować wykrój podstawy toalety, będzie bardzo trudne i może uniemożliwić nam osiągnięcie pożądanego efektu. Jest to dość czasochłonne i należy zachować ogromną rozwagę, dlatego w tym przypadku zaleca się skorzystanie z pomocy specjalistów. Odświeżenie podłogi znacząco zmienia jednak wygląd łazienki i sprawia, że zyskuje ona nowy, nowoczesny, modny charakter. Warto zatem to rozważyć. 

Odnowienie starych mebli

Tani remont łazienki można również przeprowadzić, odnawiając stare meble. Często zakup nowych mebli łazienkowych bywa niemożliwy. Wtedy dobrym rozwiązaniem jest emalia akrylowa, która jest wodoodporna. Meble można również przemalować, wykorzystując specjalną farbę dedykowaną do tego celu. Nadamy łazience nowego charakteru. Czasami wystarczy niewielka zmiana. Nie trzeba kupować zestawu mebli łazienkowych, a wymienić jedynie jedną szafkę czy półkę, jeśli mamy ograniczony budżet.

Odpowiednie dodatki w łazience

Chcąc przeprowadzić metamorfozę łazienki, dobrze jest wymienić baterię umywalkową, baterię wannową czy prysznicową. Warto wprowadzić również duże lustra, które poprawią wygląd całej przestrzeni i sprawią, że będzie się ona wydawać optycznie większa. Zastosowanie luster wpłynie pozytywnie również na rozświetlenie ciemnego wnętrza. W nowoczesnych łazienkach często stosuje się kwiaty, dzięki którym łazienka zyskuje przytulny, świeży charakter. Dobrze jest rozważyć zakup nowego kompletu higienicznego. Bogata oferta mydelniczek, kubków na szczoteczki do zębów, pojemników na płyn sprawia, że bez trudu można dopasować odpowiedni zestaw. Podczas zakupów dbamy o to, aby całość była spójna kolorystycznie. Wymieniamy dywaniki łazienkowe, kupujemy odpowiednią szczotkę WC. Obecnie wybór jest naprawdę spory, dlatego niskim kosztem możemy sprawić, że łazienka zyska nowy wymiar. Pomocne będą najnowsze trendy w aranżacji wnętrz, które zainspirują nas do zmian.

 

Similar Posts