Porady

Przetwornik siły c6b: duże siły, niskie koszty

Przetwornik siły c6b: duże siły, niskie koszty

C6B to przetwornik pozwalający na mierzenie dużych sił ściskających przy niskich nakładach finansowych. Dzięki jego wysokiej wytrzymałości oraz elastyczności, doskonale sprawdza się podczas pracy w trudnych warunkach środowiskowych oraz przy zadaniach pomiarowych o wysokim stopniu dynamiki. Jego ogromną zaletą jest także bardzo dobry stosunek ceny do wydajności. Co jeszcze warto wiedzieć na temat czujnika siły C6B?

Cechy charakterystyczne przetwornika

C6B to czujnik siły wyróżniający się bardzo małymi ugięciami. Dzięki temu, możliwe jest dokonywanie szybkich pomiarów dużych sił, np. podczas testów udarowych lub w trakcie procesów szybkiego montażu. Przetwornik tensometryczny znajduje zastosowanie również w przemyśle budowlanym, ciężkim i metalowym, czyli wszędzie tam gdzie panują wyjątkowo trudne warunki. Kolejną branżą są badania i rozwój. W tym przypadku C6B przyda się do wykonywania dynamicznych pomiarów.

Jeśli chodzi o konstrukcję, mamy do czynienia z zasadą stosowaną w belkach ściskanych. W porównaniu do swojego poprzednika – C6A, opisywany przetwornik tensometryczny cechuje się większą wytrzymałością i elastycznością. W trakcie stosowania, istnieje możliwość wykorzystywania różnych typów połączeń. C6B jest dostępny także z niestandardową częścią do przyłożenia siły. Decydując się na wersję do 2 MN, będzie ona wyposażona w wewnętrzny otwór przelotowy, pozwalający na zastosowanie cięgna. To z kolei przyda się zwłaszcza w trakcie monitorowania kotwicy lub mierzenia napięcia liny.

Czujnik siły C6B – dodatkowe zalety

Opisywany przetwornik to niezwykle ekonomiczny i łatwy w obsłudze sprzęt pomiarowy, który wyróżnia się solidnym wykonaniem i użytecznym charakterem. Co więcej, jest od razu gotowy do użycia, dzięki czemu można liczyć na sporą oszczędność czasu i pieniędzy podczas jego uruchamiania. Urządzenie cechuje się bardzo dużą wytrzymałością, co wynika z jego hermetycznie spawanej obudowy, wykonanej z materiałów nierdzewnych. Przetwornik tensometryczny wykazuje odporność na wibracje i wstrząsy, a przy tym posiada klasę szczelności IP68.

Czujnik nadaje się do pomiarów siły do 10 MN i może być montowany poziomo oraz odwrotnie. Urządzenie przeszło testy pod kątem zgodności elektromagnetycznej, według standardu IEC. C6B wyróżnia się ponadto dużą częstotliwość własną, dzięki wysokiej sztywności, która wynika z małego przemieszczenia. To świetne rozwiązanie, gdy potrzebny jest przetwornik zapewniający niezawodne wyniki pomiarów i wykazujący długą żywotność.

Similar Posts