Porady

Pruszcz Gdański – miasto z bogatą historią

Pruszcz Gdański – miasto z bogatą historią

O tym, dlaczego warto zamieszkać w Pruszczu Gdańskim, przeczytasz w tym artykule. O bogatej historii miasta, a także o położeniu, które bezpośrednio przekłada się na zainteresowanie turystyczne i mieszkaniowe, krążą już legendy. Dlaczego warto kupić mieszkanie w Pruszczu Gdańskim? Podpowiadamy.

Rzymskie wakacje w Pruszczu Gdańskim

Leżący nad Radunią Pruszcz Gdański, może pochwalić się ciekawą historią, jeszcze z czasów, gdy tereny, na których obecnie się znajduje były odwiedzane przez handlarzy znad Morza Śródziemnego. Wszystko to przez – równie cenny, co złoto w owym czasie – bursztyn, po który utartym i dobrze znanym Szlakiem Bursztynowym, wyruszali kupcy ze wszystkich stron kontynentu z uwagi na ogromne zainteresowanie Rzymian. Potwierdzają to dziś wyniki badań archeologicznych, które jednoznacznie wskazują na obecność na terenach dzisiejszego Pruszcza Gdańskiego osady handlowej, cenionej w całej Europie.

Warto zacząć od bogatej historii Pruszcza

Dzisiaj Pruszcz Gdański nie jest tylko tzw. sypialnią Trójmiasta, leżąc w zasięgu zaledwie kilkunastu minut drogi samochodem od Gdańska, ale stanowi również samodzielny, ciekawy ośrodek edukacyjny i rozrywkowy. W Faktorii Handlowej, w której znajduje się część typowo muzealna, mamy szansę odkryć, to co już w XIX wieku odkryli archeolodzy – ślady i dowody, że miasto było ważnym ośrodkiem handlu, o czym pisaliśmy kilka zdań wyżej. Ale ponadto możemy podziwiać niesamowite okazy bursztynów, a w pobliżu zrekonstruowane zabudowy dawnych osad kupieckich.

Ścieżka historyczka i ścieżka zdrowia

Kiedy znudzi nam się podążanie za typowymi śladami historii w muzeum, możemy skorzystać z Via Ambra, której nazwa wprost nawiązuje do Szlaku Bursztynowego. To raj dla wszystkich, którzy kochają piesze lub rowerowe wycieczki. Dodatkowo, mogą napotkać ciekawe informacje na przydrożnych tablicach. Bez problemu można połączyć edukację z przyjemnym spędzaniem czasu na świeżym powietrzu. Takich atrakcji w okolicy jest więcej.

Wiedzą o tym deweloperzy w Pruszczu Gdańskim i doskonale wyczuwają potrzeby mieszkańców, którzy wcale nie chcą osiedlać się w Trójmieście, wolą zostać tutaj – w swoim mieście, blisko rodzin i przyjaciół. A ponieważ nad samo morze jest bardzo blisko, warto kupić tu nieruchomość.

Pruszcz Gdański – dlaczego warto?

Aby skorzystać z piękna Pomorza, mieszkając w Pruszczu, wystarczy rozejrzeć się dookoła, ponieważ w pobliżu znajdziemy mnóstwo atrakcji. Wśród tych najbliższych są oczywiście gdańskie plaże, ale również zabytki Gdańska-Oliwy, z katedrą na czele i przepięknym kompleksem parkowym.

Z drugiej zaś strony czeka na nas rezerwat i punkt widokowy na Wyspie Sobieszewskiej. Jak widać, można atrakcyjnie spędzić wolny czas po pracy czy po szkole, mieszkając tutaj. W Pruszczu Gdańskim, wciąż powstają nowe osiedla z mieszkaniami, na których chętnych nie brakuje. Wcale to nie dziwi, deweloperzy w Pruszczu Gdańskim znają zalety tego miasta i chętnie rozwijają na jego obszarze nowe projekty.

Similar Posts